بارش برف در تبریز باعث ۱۸۰ تصادف شد
بارش برف در تبریز باعث ۱۸۰ تصادف شد

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی آذربایجان شرقی گفت: بارش برف در تبریز که امروز آغاز شد و ادامه دارد، تاکنون ۱۸۰ تصادف خودرویی منجر به خسارت مالی بر جا گذاشته است.

به گزارش عصرتبریز، سرهنگ ناصر میکائیلی با اشاره به اینکه بارش برف در تبریز که امروز آغاز شد و ادامه دارد، تاکنون ۱۸۰ تصادف خودرویی بر جا گذاشته است، اظهارداشت: خوشبختانه تا این لحظه تصادفات رانندگی در سطح شهر تبریز منجر به خسارت جرحی و مصدومیت رانندگان، سرنشینان و عابران پیاده نشده است.

وی با اشاره به اینکه بارش برف همراه با برودت هوا باعث یخبندان سطح خیابان ها شده است، افزود: به همین دلیل حساسیت رانندگان وسایل نقلیه بیشتر شده و با سرعت پایین تر در خیایان ها تردد می کنند که این امر باعث نبود تصادفات جرحی شده است.

میکائیلی با تاکید بر اینکه هم اکنون رعایت قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی برای عبور و مرور در خیابان های تبریز بیش از پیش ضروری است، یادآوری کرد: در حال حاضر به دلیل ادامه بارش برف و برودت هوا تردد وسایل نقلیه و خودروها در خیابان ها تنها با زنجیر چرخ ممکن است و لازم است رانندگان به این مورد ایمنی توجه کنند.

وی ادامه داد: در شرایط آب و هوایی زمستانی که همراه با بارش برف و یخ بندان است، استفاده از زنجیر چرخ تنها منحصر به جاده ها نیست و باید رانندگان از این وسیله ایمنی در رانندگی درون شهری نیز استفاده کنند.

میکائیلی به رانندگان وسایل نقلیه در تبریز توصیه کرد، ضمن رعایت مقررات رانندگی، از سالم و نو بودن لاستیک های خودروی خود مطمئن شوند، برف پاک کن های خود را تمیز نگه داشته و از سفرهای درون شهری غیرلازم به شدت خودداری کنند.

وی اضافه کرد: رانندگانی که مهارت و تجربه لازم در شرایط آب و هوایی زمستانی را ندارند از حضور در خیابان های تبریز اجتناب کنند.

انتهای پیام/