در میدان جنگ نرم نباید به دشمن جاخالی داد
در میدان جنگ نرم نباید به دشمن جاخالی داد

نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی گفت: در میدان جنگ نرم نباید به دشمن جاخالی داد بلکه باید با بدست گرفتن ابتکار عمل به شبهات فکری مردم پاسخ گفت.

به گزارش عصرتبریز، حجت الاسلام والمسلمین سیدمحمدعلی آل‌هاشم در دیدار انجمن های اسلامی نواحی و مساجد تبریز با بیان اینکه جشن های پیروزی انقلاب باید محتوای تبیینی داشته باشد، اظهارکرد: امسال با توجه به هجمه های سنگین استکبار جهانی علیه نظام اسلامی باید جشن های دهه فجر با محوریت تبیین دستاورد های ۴۰ ساله انقلاب اسلامی با شکوه تر از هرسال برگزار شود.

امام جمعه تبریز با اشاره به سالروز قیام مردم قم علیه رژم منحوس پهلوی در سال ۵۶ گفت: بصریت دینی و ملی مردم قم در آنها تاریخ با خیزشی انقلابی از سوی ملت آذربایجان پیگیری شد که به تعبیر رهبرفرزانه انقلاب حرکت مردم تبریز حرکتی طوفانی بود و امروز با همان بصیرت و زمان شناسی بلوغ ۴۰ سالگی انقلاب اسلامی را جشن خواهیم گرفت.

وی ۴۰ را نشانه بلوغ، نشاط و شادابی دانست و گفت: رسالت مردم انقلابی و نیروهای ارزشی در تبیین دستاوردهای نظام اسلامی باید ابتکاری و جهادی باشد همانطوریکه انجمن های نواحی و مساجد تبریز از امروز به مدت ۴۰ شب و تا ۲۹ بهمن در محلات گوناگون ویژه برنامه انقلاب را در این سنگر های دینی و بصریت افزایی برگزار می‌کنند.

آل هاشم با اشاره به جایگاه مساجد در نظام اسلامی خاطرنشان کرد: عنوان مثال بعداز پیروزی انقلاب اسلامی مساجد، بعنوان پایگاه های فرهنگی و دینی نخبگان قرآنی و حافظان وقاریان کلام حق را تربیت و تحویل جامعه داده است که در تبیین آموزه های قرآنی نقشی بی‌بدیل و ممتاز ایفا می‌کنند.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی در ادامه با تبیین وظایف روحانیت و نیروهای ارزشی در قبال انقلاب اسلامی گفت: هوشیاری و تدوام مبارزه با استکبار جهانی و صهیونیسم بین الملل باید بعنوان اولویت اول نیروهای انقلابی در برابر دشمنان نظام اسلامی باشد چراکه غافگیری آنها از پیروزی انقلاب در سال ۵۷ باعث شده آمریکا در دشمنی با ملت ایران از هیچ تلاشی فروگذار نبوده و دست بردار نباشد.

امام جمعه تبریز اقدام پیشگیرانه برای مقابله با توطئه های دشمنان نظام را از دیگر اهداف نیروی های ارزشی و انقلاب برشمرد و گفت: عدم وابستگی ملت ایران به غرب و شرق در حوزه های مختلف دشمنان را برآن داشته تا در مقابل نظام اسلامی صف آرایی کنند از این رو باید هر کس در هر مسئولیتی که هست و به اندازه وسع و اختیاراتی دارد با اقدامی جهادی در مقابل زیاده خواهی ها بایستد.

وی رسالت سنگین دیگر نیروی های انقلابی را در مقطع کنونی از عمر با برکت نظام اسلامی بصریت افزایی و افزایش امید در دل مردم دانست و ادامه داد: هرچند مشکلات اقتصادی و معیشتی، زندگی مردم تحت تاثیر قرار داده اما باید بدانیم آینده خطرناک نیست و به حوا و قوه الهی از این شرایط نیز با سربلندی عبور خواهیم کرد.

آل هاشم با بیان اینکه البته امیدوار بودن مردم به آینده به معنی شانه خالی کردن مسئولان از مسئولیت های نیست تصریح کرد: مسئولان نظام باید با اقدامی جهادی در جهت رفع مشکلات و معظلات امید و نشاط را در جامعه حاکم و جاری کنند.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی با تاکید بر اهمیت بصیرت در برهه های حساس ادامه داد: نباید با بی بصیرتی ادبیات گفتاری و رفتاری ما نا امیدی ها را به جامعه تزریق کند و مسئولان هم دچار لغزش شوند و ناخواسته به توطئه های دشمنان کمک کنند.

امام جمعه تبریز اظهار داشت: نیروهای ارزشی و انقلابی با تبیین اهداف و مبانی انقلاب باید استقلال نظام ، عدالت طلبی و مطالبه گری را با حفظ روحیه وحدت و یکپارچگی به گفتمانی فراگیر تبدیل کنند.

وی با اشاره به بیانات روزگذشته رهبر انقلاب در خصوص بهره گیری از ظرفیت های فضای مجازی، افزود: در میدان جنگ نرم نباید به دشمن جاخالی داد بلکه باید با بدست گرفتن ابتکار عمل به شبهات فکری مردم پاسخ گفت.

آل هاشم در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر وحدت و یکرنگی جامعه اسلامی گفت: همان طوریکه رزمندگان ۸ سال دفاع مقدس با سلاح ایمان و با اتحاد و انسجام بر دشمنان فائق آمدند امروز نیز نیاز اصلی جامعه ما وحدت و همدلی است تا در خنثی سازی توطئه های دشمنان پیروز میدان باشیم.

نماینده ولی فقیه در استان نهادینه کردن گفتمان ولایت فقیه و اجرایی کردن فرامین مقام معظم رهبری را از دیگر اهداف نیروهای ارزشی و انقلابی در مقطع کنونی دانست و گفت :باید با صیانت از انقلاب و دستاوردهای آن سخنرانی های حضرت آیت الله العظمی امام خامنه ای عزیز را که درواقع دستورالعملی اجرایی و فرمان به آحاد جامعه است در جهت تبیین دستاورد های انقلاب جامه عمل بپوشانیم.

انتهای پیام/