افشای راز جدایی تقوی؛ ۹:۴۵ صبح لعنتی!
افشای راز جدایی تقوی؛ ۹:۴۵ صبح لعنتی!

در این مطلب، دلیل جدایی سرمربی تراکتورسازی را می خوانید.

به گزارش عصرتبریز، محمد تقوی بامداد امروز استعفای خود از سمت سرمربیگری تراکتورسازی را اعلام کرد. ابتدا این خبر به صورت غیررسمی منتشر شد ولی بعد از گذشت چند ساعت، بیانیه ای از سوی این مربی منتشر شد. در این بیانیه به مواری اشاره شده که ارتباط چندانی به موضوع اصلی پایان همکاری این سرمربی با تیم تراکتورسازی ندارد. در ادامه با ما باشید تا راز این جدایی را برایتان بازگو کنیم.

آغاز پروژه بی صدای باشگاه

پس از پایان دور رفت رقابت های لیگ برتر، باشگاه تراکتورسازی پروژه خود را برای یافتن سرمربی جدید آغاز کرد. این پروژه به صورت چراغ خاموش و در سکوت خبری در حال پیش رفتن بود تا اینکه خبر مذاکره با اسکوچیچ همه نگاه ها را متوجه شهر تبریز کرد. رسانه ای شدن خبر مذاکره با اسکوچیچ، از پروژه زمستانی تراکتوری ها پرده برداشت هر چند که در ادامه اتفاقاتی رخ داد و اسکوچیچ موفق به همکاری با تیم اول فوتبال آذربایجان نشد. مذاکره با اسکوچیچ اما بخشی از پروژه باشگاه بود. با توجه به نتیجه بازی با فولاد در هفته پایانی دور رفت لیگ برتر، مسئولان تراکتورسازی به شدت احساس خطر کرده بوده و به دنبال فراهم کردن شرایطی بودند که تیم شان در دور برگشت با قدرت بیشتری از نظر فنی وارد مسابقات شود.

۹:۴۵ صبح لعنتی

و اما ماجرایی که به استعفای تقوی ختم شد، مربوط به روز سه شنبه هفته جاری می شود یعنی دو روز پیش! محمد تقوی که به واسطه حضور موفق در تراکتورسازی، در حال سپری کردن اولین تجربه سرمربیگری خود به بهترین نحو ممکن بود. تقوی که تصور چنین شرایطی را پیش از آغاز فصل نمی کرد با نتایج خوبی که گرفت، آرام آرام از سرمربی موفق به سرمربی دائمی (به گفته خودش) تبدیل شد. با پایان نیم فصل اول، تقوی تمرینات آماده سازی تراکتور را کلید زد تا تیم خود را آماده دور برگشت کند.

اعلام تعطیلی یک روزه تمرین تراکتورسازی در روز سه شنبه، آغاز اتفاقی بود که منجر به استعفای تقوی شد. سرمربی تراکتوری ها با تعطیل اعلام کردن تمرین روز سه شنبه، راهی تهران شد. دیدار روز سه شنبه ساعت ۹:۴۵ صبح تقوی با مسئولان نساجی برای قبول هدایت این تیم کلید جدایی وی از تراکتور را زد. زمانی که باشگاه از این اقدام تقوی مطلع شد، با توجه به اینکه او قرارداد دارد و هیچ صحبتی هم با باشگاه در این مورد نشده، سرمربی سرخ پوشان در آستانه اخراج شدن قرار گرفت.

دست پیش برای پس نیفتادن؟!

تقوی که تصور نمی کرد مذاکره اش با مسئولان نساجی به اطلاع مسئولان تراکتورسازی برسد، دست پیش را برای پس نیفتادن گرفت! بامداد روز پنج شنبه خبر استعفای این سرمربی رسانه ای شد و سپس بیانیه ای از سوی او منتشر شد که در آن به دلایل جدایی اش اشاره شده بود. باشگاه تراکتورسازی نیز ساعت ۱۲:۲۸ روز پنجشنبه و در حالی که همه رسانه ها به خبر جدایی تقوی اشاره کرده بودند، این موضوع را در سایت رسمی خود اعلام کرد. خبر یاد شده کوتاه بود و این متن را به همراه داشت: «محمد تقوی استعفای کتبی خود را دقایقی پیش تقدیم باشگاه کرد و استعفا در هیئت مدیره باشگاه مورد بررسی قرار می گیرد.»

پای استقلال هم در میان است

البته پیش از این اتفاق، تقوی چندی پیش نیز تلاشی برای رسیدن به تیم محبوب خود استقلال انجام داده بود. او از سوی یکی از واسطه های نزدیک به باشگاه در دورانی که شفر تحت فشار بود، آمادگی خود برای قبول هدایت استقلال را اعلام کرده بود. البته این موضوع در حالی از سوی تقوی مطرح شده بود که استقلالی ها در ادامه، فرصت دادن به شفر در ادامه فصل را به تغییر او ترجیح دادند. با وجود این امر، تقوی همواره نیم نگاهی هم به وضعیت نیمکت استقلال داشته است.

انتهای پیام/س