گام رو به رشد چاراویماق در مسیر توسعه گردشگری
گام رو به رشد چاراویماق در مسیر توسعه گردشگری

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی، احداث سه کمپ گردشگری در "چاراویماق" را گامی رو به رشد در مسیر توسعه گردشگری این شهرستان عنوان کرد.

به گزارش عصرتبریز، مرتضی آبدار با بیان اینکه زیر ساخت های اقامتی یکی از مهمترین مولفه های صنعت گردشگری است، اظهارکرد: کمیت و کیفیت این زیر ساخت ها در افزایش فعالیت های گردشگری به ویژه در جذب گردشگر موثر است. کمپ های گردشگری یکی از ظرفیت های پرکاربردی است که در این حوزه جایگاهی ویژه داشته و توسعه آن در منطقه ای چون آذربایجان امری ضروری است.

آبدار افزود: آذربایجان شرقی با داشتن قابلیت ها و توانایی های بالا در جذب گردشگر، شرایط مناسبی جهت بهره برداری و توسعه زیر ساخت های اقامتی چون کمپ های گردشگری در مناطق مختلف خود دارد که اداره کل میراث فرهنگی توسعه این بخش را در سطح استان، در دستور کار قرار داده است.

مدیرکل میراث فرهنگی استان با اشاره به کمپ های در حال احداث شهرستان چاراویماق گفت: در راستای توسعه و تقویت ظرفیت های گردگشری این شهرستان و همچنین ایجاد اشتغال برای جوانان منطقه، پروژه احداث سه کمپ گردشگری پیرسقا، آبگرم منیشگه و روستای آبگرم این شهرستان در حال جرا است.

وی ادامه داد: طی مراحل عملیاتی در این سه پروژه تاکنون در کمپ گردشگری پیرسقا، ٢٠ واحد آلاچیق، دیوار حایل، ساختمان سرویس بهداشتی و ساختمان بوفه، در “کمپ آبگرم” ٣٠ واحد آلاچیق، محوطه سازی وکف سازی بین آلاچیق ها، ساختمان نمازخانه و سرویس بهداشتی و استخر زنانه و مردانه و در کمپ “آبگرم منیشگه” نیز سکوی نشیمن و راه دسترسی به کمپ در طول ٣ کیلومتر اجرا شده است.

مدیرکل میراث فرهنگی استان در ادامه با اشاره به اینکه احداث کمپ گردشگری در روستای شادیان نیز در این شهرستان در دستور کار اداره کل میراث فرهنگی استان قرار گرفته است، ادامه داد: امکان جذب سرمایه گذار و توسعه فعالیت های گردشگری در منطقه وجود دارد.

آبدار در پایان با اشاره به مراحل آتی عملیات اجرایی کمپ های گردشگری شهرستان چاراویماق، اظهار کرد: عملیات اجرایی احداث سه کمپ گردشگری شهرستان چاراویماق که تاکنون با اعتباری بالغ بر ۳۲۰ میلیون تومان صورت گرفته است که اجرای مراحل آتی این عملیات اعم از احداث راه آسفالتی به طول ٢کیلومتر در به مسیر کمپ گردشگری پیر سقا، راه دسترسی به کمپ گردشگری آبگرم منیشگه، تکمیل سرویس بهداشتی و نمازخانه کمپ گردشگری منیشگه و رفع نواقصات سرویس بهداشتی، نمازخانه و بوفه در روستای آبگرم، با اعتباری به میزان ۱۲۰ میلیون تومان محقق خواهد شد.

انتهای پیام/