زاکانی اعلام می کند که به خاطر رعایت شان مجلس تنها حاضر است به صورت تلفنی یکی از اعضای تیم مذاکره کننده را در بحث مشارکت دهد و با حضور یک نماینده دولت در برنامه گفت وگوی ویژه خبری مخالف است! عصر تبریز: یک منبع آگاه در صداو سیما گفت: برنامه گفت وگوی ویژه خبری […]

زاکانی اعلام می کند که به خاطر رعایت شان مجلس تنها حاضر است به صورت تلفنی یکی از اعضای تیم مذاکره کننده را در بحث مشارکت دهد و با حضور یک نماینده دولت در برنامه گفت وگوی ویژه خبری مخالف است!

عصر تبریز: یک منبع آگاه در صداو سیما گفت: برنامه گفت وگوی ویژه خبری شبکه دوم سیما، شامگاه پنجشنبه با اجرای حسین رنجبران و تنها با حضور علیرضا زاکانی نماینده مجلس پخش شد.

به گزارش بولتن نیوز، وی افزود: در حالی که طبق برنامه قبلی قرار بود این برنامه با حضور آقای علیرضا زاکانی رییس کمیته بررسی برجام در مجلس ودکتر بعیدی نژاد عضو تیم مذاکره کننده و نماینده دولت برگزار شود، و بعیدی نژاد در استودیو منتظر حضور در این برنامه بود، اما به ایشان گفته شد که در فرصتی دیگر از نظرات ایشان استفاده خواهد شد! و برنامه گفت وگوی ویژه تنها با حضور علیرضا زاکانی روی آنتن رفت.

در این برنامه ویژه خبری، زاکانی به تنهایی اظهاراتی در انتقاد از برجام و مذاکرات هسته ای مطرح کرد بدون آنکه حاضر شود حرفهای طرف مقابل و نماینده دولت را نیز بشنود.

چنین روشی باعث می شود که مخاطبان رسانه ملی، تنها دیدگاه منتقدان را در مورد موضوع برنامه بشنوند و با وجود تلاش های بسیار دولت در مذاکرات هسته ای، از حضور نماینده دولت جلوگیری شده و در برخوردی نامناسب، نماینده دولت از پشت در استودیو، به خانه برگشت!

این منبع آگاه افزود: گفتگوی ویژه خبری قرار بود با حضور علیرضا زاکانی رییس کمیته بررسی برجام در مجلس و دکتر بعیدی نژاد عضو ارشد تیم مذاکره کننده درباره بیانات رهبر انقلاب در دیدار با اعضای مجلس خبرگان روی آنتن برود، اما دقایقی قبل از پخش به خاطر بهانه جویی آقای زاکانی با تغییرات قابل تاملی مواجه شد.

زاکانی که از مخالفان سرسخت برجام و توافقات هسته ای است، در لحظه حضور در استودیوی گفتگوی ویژه خبری صدا و سیما، اعلام می کند که حاضر نیست در برابر دکتر بعیدی نژاد بنشیند و نظرات خود را اعلام کند.

زاکانی اعلام می کند که به خاطر رعایت شان مجلس تنها حاضر است به صورت تلفنی یکی از اعضای تیم مذاکره کننده را در بحث مشارکت دهد و با حضور یک نماینده دولت در برنامه گفت وگوی ویژه خبری مخالف است!

جالب این است که سردبیر و تهیه کننده گفتگوی ویژه خبری نیز در اقدامی نامناسب، و با وجود آن که از دکتر بعیدی نژاد با اصرار فراوان برای گفتگو دعوت کرده بودند، عذرخواهی می کند و گفته می شود که صداو سیما و برنامه گفت وگوی ویژه خبری، در فرصتی دیگر میزبان دکتر بعیدی نژاد خواهد بود!

این اولین بار نیست که برنامه های سیاسی و زنده رسانه ملی به طور کامل زیر سایه نقشه و نگاه طیف خاصی از مخالفان دولت طراحی و اجرا می شود و تهیه کنندگان این گونه برنامه ها باید تکلیف خود را با حضور چهره های سیاسی و کارشناسان و مسوولان دولت در این برنامه ها روشن کنند.

لذا از مدیریت صداو سیما، انتظار می رود که رعایت انصاف در انتشار نظرات منتقدان و حامیان برنامه ها وسیاست های دولت را داشته باشد و تریبون رسانه ملی برای دولت و مجلس و مخالفان سیاست های جاری دولت به صورت متناسب و عادلانه در اختیار چهره های سیاسی و اجرایی کشور قرار گیرد.

به خصوص از آن جهت که در حوزه سیاست خارجی، در مقطع حساس اجرای مفاد برجام، لغو تحریم ها، تلاش برای بهبود مسائل منطقه، هستیم و درحوزه سیاست داخلی، انتخابات مجلس و خبرگان را پیش رو داریم، رسانه ملی باید بی طرفی و عدالت را در انتشار دیدگاه ها و نظرات موافقان و مخالفان رعایت کند تا اطلاع رسانی مناسبی برای مخاطبان صداو سیما و مردم کشورمان انجام شود و مشارکت و اتحاد گروه های سیاسی در پیگیری مسائل کشور و کاهش مشکلات تقویت شود.