ایستگاه محققی متروی تبریز بالای ۹۵ درصد پیشرفت دارد
ایستگاه محققی متروی تبریز بالای ۹۵ درصد پیشرفت دارد

شهردار تبریز گفت: ایستگاه محققی متروی تبریز واقع در سه راه امین بالای ۹۵ درصد پیشرفت دارد.

به گزارش عصرتبریز، ایرج شهین باهر در حاشیه بازدید از ایستگاه‌های متروی تبریز اظهار داشت: امروز به همراه شهرداران مناطق و معاونین در راستای شناسایی مشکلات و نواقص موجود بازدیدی از وضعیت متروی تبریز و ایستگاه محققی، شهید بهشتی و قونقا داشتیم.

وی ادامه داد: برنامه هایی در دست داریم و تلاش می کنیم تا با تهیه آسانسور و تجهیزات پله برقی، ایستگاه محققی متروی تبریز طی چند ماه آینده به بهره برداری برسد.

شهردار تبریز با اشاره به نواقص موجود در ایستگاه محققی متروی تبریز گفت: تنها مشکلی که در این ایستگاه داریم نبود تجهیزات پله برقی است که واردات آن به خاطر تحریم ها به مشکل برخورد کرده است. تا جایی که می توانیم از تولیدات داخلی استفاده و نواقص و زیرساخت های متروی تبریز را تکمیل می کنیم.

شهین باهر با اشاره به عمق ۲۱ متری ایستگاه محققی متروی تبریز گفت: این ایستگاه بیش از ۱۰۰ پله دارد و برای همین باید موضوع اسانسور و پله برقی آن حل شود.

وی با بیان اینکه مترو یک وسیله حمل و نقل پاک است، افزود: توسعه حمل و نقل پاک یکی از اصلی ترین راه‌ حل های کاهش آلودگی هوا در کلانشهرها به حساب می آید.

شهین باهر با تاکید بر اینکه شهرداری تبریز از مترو حمایت های ویژه ای انجام داده است، ابراز داشت: این اعتبارات در بودجه سال آینده نیز درنظر گرفته شده است و تلاش می کنیم متروی تبریز پیشرفت فیزیکی روز افزونی طی سال ۹۸ داشته باشد.