یکسان سازی قبور مطهر شهدای تبریز متوقف می‌شود
یکسان سازی قبور مطهر شهدای تبریز متوقف می‌شود

در پی نارضایتی مقام معظم رهبری نسبت به یکسان سازی قبور شهدا در کشور، مدیرعامل سازمان آرامستان های شهرداری تبریز از توقف این طرح خبر داد.

به گزارش عصرتبریز، احد فلاحی در خصوص حواشی طرح یکسان سازی قبور شهدا و نقش شهرداری در این پروژه، اظهارکرد: باید تاکید کنیم که شهرداری و سازمان آرامستان ها در این خصوص فقط مجری سیاست های ابلاغی بوده است. ساماندهی گلزار شهدا از سال ۸۳ به تصویب هیئت وزیران دولت وقت رسیده و در شهرهای مختلف کشور و به تبع آن در کلانشهر تبریز اجرا شده است.

وی افزود: به طور حتم، دستورات مقام معظم رهبری برای تمامی مسئولین فصل الخطاب بوده و از هر بخشنامه و مصوبه ای برای ما ارجحیت دارد و در راستای اطاعت از اوامر معظم له، تمام اقدامات مربوط به یکسان سازی و ساماندهی قبور شهدا در تبریز متوقف می شود.

مدیرعامل سازمان آرامستان های شهرداری تبریز٬ در پاسخ به این سوال که این طرح توسط چه نهادی به اجرا در آمده است؟، گفت: متولی طرح یکسان سازی قبور شهدا بنیاد شهید و امور ایثارگران و نمایندگان خانواده های معظم شهدا بوده و شهرداری هیچ نقشی در آن ندارد. از سوی دیگر، یکسان سازی قبور مطهر شهدا بارضایت کتبی خانواده های شهدا و با طراحی و اجرای بنیاد شهید صورت گرفته و سازمان آرامستان های شهرداری در این خصوص نقشی نداشته است.

فلاحی تصریح کرد: از زمان آغاز فعالیت شورای پنجم و ایرج شهین باهر به عنوان شهردار تبریز، هیچگونه تخریبی در قبور شهدا صورت نگرفته و این مجموعه فقط مجری طرح مسقف سازی است.

وی با اشاره به اینکه دو مقوله ی یکسان سازی و مسقف سازی مطرح است، خاطرنشان کرد: “یکسان سازی” و “مسقف سازی” دو پروژه ی جدا و متفاوت از هم هستند. مسقف سازی قبور شهدا در وسعتی بالغ بر پنج هزار متر مربع با مبلغی بالغ بر ۴۸ میلیارد ریال توسط سازمان آرامستان های شهرداری تبریز در حال انجام بوده و با پیشرفت ۸۰ درصدی تا پایان سال به اتمام می رسد.

فلاحی تاکید کرد: با توجه به حساسیت های موجود، آماده ایم همین پروژه مسقف سازی را نیز تا تعیین تلکیف نهایی به حالت تعلیق درآوریم.

وی در پایان یادآور شد: در پروژه گلزار شهدای شنب غازان، شهرداری تبریز فقط وظیفه‌ی مسقف سازی را بر عهده داشته و ساماندهی قبور توسط هیئت امنا و خانواده های معظم شهدا اجرا می شود و این سازمان هیچگونه دخالتی در امر ساماندهی ندارد.