دعوت امام جمعه تبریز از مردم برای حضور پرشور در راهپیمایی ۲۲ بهمن
دعوت امام جمعه تبریز از مردم برای حضور پرشور در راهپیمایی ۲۲ بهمن

امام جمعه تبریز گفت: بنده مردم را با تمام سلایق ممکن و موجود، دعوت به حضور در راهپیمایی ۲۲ بهمن می‌کنم و کسانی که عشق به وطن، کشور و ایران اسلامی دارند باید حضور داشته باشند.

به گزارش خبرنگار عصر، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمحمدعلی آل هاشم در خطبه‌های نماز سیاسی و عبادی جمعه تبریز با اشاره به فرا رسیدن چهامین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، اظهارکرد: ارزش‌های دینی، اخلاقی، معنوی و ایمانی بعد از دوران انقلاب احیا شده و نقش اصلی به مردم داده شد.

وی در ادامه «تداوم راه امام و اطاعت از فرمایشات رهبری»، «پافشاری روی اصول دینی و معنوی انقلاب»، «حفظ و تقویت ارتباط با خداوند»، «اخلاص در عمل»، «وحدت و انسجام ملی بخصوص حول محور ولایت»، «تقویت دشمن شناسی»، «استکبار ستیزی و حفظ آمادگی دفاعی» را از جمله‌ راه‌های مختلف حفظ انقلاب اسلامی برشمرد.

امام جمعه تبریز با تاکید بر اینکه امسال باید در راهپیمایی ۲۲ بهمن حضور پرشور تری داشته باشیم، بیان کرد: امسال تمام دشمنان دست به دست هم داده‌اند تا چهل سالگی انقلاب را کم‌رنگ نشان دهند و با توجه به شرایط داخلی کشور و مبارزه با جبهه استکبار جهانی، حضور مردم در راهپیمایی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

وی با بیان اینکه امسال هر فرد مسلمان ایرانی که می‌تواند باید در راهپیمایی حضور پیدا کند، خطاب به مردم گفت: بنده مردم را با تمام سلایق ممکن و موجود، دعوت به حضور در راهپیمایی ۲۲ بهمن می‌کنم و کسانی که عشق به وطن، کشور و ایران اسلامی دارند باید حضور داشته باشند تا برنامه‌ها و انتظارات دشمن را ناکام گذاریم.

آل هاشم ضمن تاکید بر اینکه «بایستی با حضور در راهپیمایی ۲۲ بهمن پاسخ تمام عیار به جنگ تمام عیار اقتصادی دشمن دهیم»، تصریح کرد: مردم باید با حضورشان پشتوانه‌ای برای دولتمردان جهت خدمت واقعی به مردم باشند.

وی در ادامه سخنانش راهپیمایی ۲۲ بهمن امسال را «تجلی وحدت و همبستگی چهل ساله مل»، «تجلی مردم سالاری دین»، «آغاز باشکوه دهه پنجم انقلاب»، «بیعت نسل چهارم انقلاب با آرمان‌های انقلاب اسلامی» و «بیعت با رهبری معظم انقلاب در آغاز دهه پنجم انقلاب اسلامی» برشمرد.

خطیب جمعه تبریز در بخش دیگری از خطبه‌ها، به اظهارات سخیف رئیس‌جمهور آمریکا علیه نظام جمهوری اسلامی اشاره و یادآور شد: رئیس‌‌جمهور آمریکا بامداد روز چهارشنبه در کنگره این کشور، سخنرانی و به تکرار اتهامات بی‌اساس علیه دولت و مردم ایران اسلامی پرداخته است. وی دولت و‌ نظام جمهوری اسلامی ایران را حامی تروریسم و رژیمی رادیکال خطاب کرده است.

وی تصریح کرد: اما افکار عمومی و تمام انسان‌های آزاده در سراسر دنیا می‌دانند که ایران با دادن بیش از ۱۷ هزار شهید ترور، خود قربانی تروریسم است.

آل هاشم خاطرنشان کرد: آیا ایران تروریست است یا برخی دولت‌های منطقه که آخرین تجهیزات بروز را از آمریکا خریداری و روی سر زنان و کودکان یمن و سوریه آزمایش می‌کنند؟ آیا ایران تروریست است یا آمریکا که حمایت‌اش از رژیم‌های دیکتاتوری منطقه زبان زد خاص و عام است؟ آیا ایران تروریست است یا رژیم صهیونیستی که صدها فلسطینی را ازخانه و کاشان‌شان آواره، اسیر و یا به شهادت رسانده است؟

نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان‌شرقی ابراز داشت: این سخنان ترامپ در کنگره با اظهار تاسف حاضران مواجه شده و بسیاری از آن‌ها سر خود را به اظهار تاسف تکان داده و حاضر به تشویق وی نشدند.

وی تاکید کرد: ضمن محکومیت این سخنان رئیس‌جمهور آمریکا از افکار عمومی دنیا و وجدان‌های بیدار جهان می‌خواهیم در خصوص این اتهامات بی اساس رئیس‌جمهور آمریکا بیشتر تامل کنند و ببیند جمهوری اسلامی ایران تروریست است یا آمریکا و رژیم جنایتکار صهیونیستی.

امام جمعه تبریز، تشکیل کابینه جدید لبنان را مورد اشاره قرار داد و گفت: تشکیل دولت جدید لبنان خاکی از پیروزی مجدد جریان مقاومت است و به همین دلیل می‌باشد که مخالفان خارجی حزب‌الله خصوصاً آمریکا از ترکیب کابینه و حضور وزرای حزب‌الله در دولت جدید لبنان ابراز نگرانی می‌کنند.

وی در ادامه با اشاره به رونمایی موشک هویزه توسط سپاه، تصریح کرد: این هفته یکی دیگر از دستاوردهای انقلاب رونمایی شد که آن عبارت است از رونمایی موشک کروز «هویزه» با برد بلند که دستاوردی دیگر در زمینه خودکفایی نظامی است.

نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان شرقی گفت: این موشک برد پروازی ۱۳۵۰ کیلومتر داشته و علیه اهداف نظامی ثابت به کار برده می‌شود.

امام جمعه تبریز در اعلام مناسبت‌های هفته، سالروز بیعت همافران نیروی هوایی با امام خمینی در روز ۱۹ بهمن سال ۵۷ را مورد اشاره قرار داد و افزود: این حرکت نیروی هوایی کمر حکومت طاغوتی را شکست. بیعت نیروی هوایی با امام راحل در مدرسه علوی در خنثی‌سازی کودتای ژنرایل هایزر بسیار تاثیرگذار بود

آل هاشم افزود: نیروی هوایی از این جهت محبوب مردم است و در زمان جنگ فداکاری‌های بسیاری نیز داشتند که در اولین روز جنگ با ۱۴۰ فروند پایگاه‌های عراق را بمباران کردند.