نصب المان چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در تبریز
نصب المان چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در تبریز

مدیرکل ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تبریز از نصب المان چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در میدان مرکزی این شهر خبر داد.

به گزارش عصرتبریز، سعید حاجی‌زاده در این خصوص گفت: المان دایره‌ای ۴۰ که به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی توسط اداره کل ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تبریز طراحی، ساخته و نصب شده است، دو ونیم متر قطر دارد که بر روی پایه یک متری قرار گرفته و ارتفاع آن نیز از کف تا انتهای لوگوی المان، به شش و نیم متر می رسد.

وی ادامه داد: این المان به دست مهندسان مکانیک در ماشین cnc سه محوره به صورت سه بعدی طراحی و سپس به صورت سه بعدی کامل، حکاکی و در نهایت به شکل یکپارچه مونتاژ شده است.

حاجی‌زاده افزود: همچنین دو پرچم بزرگ جمهوری اسلامی ایران به قطر ۸ متر و دو پرچم گرد دیگر نیز به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی به قطر ۳ متر در چهار ضلع المان ۴۰ نصب شده و در مجموع به میدان ساعت به عنوان قلب تحولات تاریخی تبریز جلوه و شکوه خاصی بخشیده است.

وی با اشاره به اقدامات اداره کل ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تبریز در خصوص فضاسازی تبلیغی به مناسبت دهه فجر گفت: به این مناسبت در مناطق مختلف تبریز المان ها و فضا سازی های شهری اجرا و انجام شده و المان ۴۰ نیز از کم نظیرترین المان های شهری کشور بوده که به مناسبت دهه مبارک فجر نصب شده است.