جام قهرمانی به تیمی رسید که شایسته آن نبود. دو تیم شایسته تراکتورسازی تبریز و نفت تهران در یک بازی جوانمردانه در حالی به تساوی ۳بر ۳تن دادند که سپاهان با نتیجه ۲بر ۰سایپا را شکست داده و قهرمان لیگ شد. تیم تراکتور سازی در ورزشگاه یادگار امام(ره) در حضور نزدیک به ۸۰ هزار طرفدار […]

جام قهرمانی به تیمی رسید که شایسته آن نبود. دو تیم شایسته تراکتورسازی تبریز و نفت تهران در یک بازی جوانمردانه در حالی به تساوی ۳بر ۳تن دادند که سپاهان با نتیجه ۲بر ۰سایپا را شکست داده و قهرمان لیگ شد.

تیم تراکتور سازی در ورزشگاه یادگار امام(ره) در حضور نزدیک به ۸۰ هزار طرفدار خود با داوری بحث برانگیز فغانی به نفع سپاهان جام قهرمانی را تقدیم تیم اصفهانی کرد!

آندارنیک تیموریان با خطا روی بازیکن حریف با کارت زرد علیرضا فغانی داور بازی روبرو شد اما اعتراض تیموریان موجب شد، تا فغانی بلافاصله کارت زرد دوم را به زننده گل دوم تراکتورسازی بدهد و این بازیکن را از زمین بازی اخراج کند تا شوک بزرگی به تراکتورسازان و هواداران این تیم در ورزشگاه وارد شود.

IMG_20150519_011615

از دیگر حواشی این بازی خوشحالی بازیکنان و هواداران تراکتورسازی بود که همه خبرنگاران حاضر در ورزشگاه و بیننده‌های تلویزیونی این دیدار را به بهت و حیرت واداشت

تسنیم نوشت: در حالی که دیدار تراکتورسازی تبریز و نفت تهران بانتیجه تساوی ۳ – ۳ به اتمام رسید و از سوی دیگر سپاهان با نتیجه ۲ بر صفر سایپا را شکست داد و قهرمان شد اما بازیکنان و هواداران تراکتورسازی پس از پایان بازی شادی کردند.

IMG_20150519_011657

شادی بازیکنان تراکتورسازی و هواداران این تیم به این دلیل بود که به آنها اعلام شده بود بازی سپاهان و سایپا با نتیجه تساوی به پایان رسیده و با این نتیجه تراکتورسازی قهرمان شده است. به نظر می‌رسد این موضوع به این دلیل به تراکتورسازان اعلام شده بود که امنیت ورزشگاه حفظ شود و تماشاگران اقدام به شکستن صندلی‌ها نکنند.

IMG_20150519_011648

سایت نود نیز در این باره نوشت:یکی از مسئولان فدراسیون فوتبال حوالی دقیقه ۸۰ به تونی اولیویه را گفته است که سپاهان و سایپا بازیشان دو بر دو شده و به همین دلیل تراکتورسازان به دستور تونی عقب کشیده اند.

یکی از عکاسها که دور زمین بوده دیده که یکی از مسئولان فدراسیون فوتبال به نیمکت تراکتورسازی گفته که بازی سپاهان و سایپا دو بر دو شده است و حتی با دوربین تلویزیون هم مصاحبه کرده است.

IMG_20150519_011702

منصور قنبرزاده مدیر عامل باشگاه نفت نیز پس از پایان بازی در گفتگو با آناج درباره دیدار تیمش با تراکتور و حوادث پایان بازی گفت: نفت و تراکتور بازی جوانمردانه را انجام دادند، اما جام را سپاهان برد.

وی در مورد اتفاق پایان بازی گفت: ما از طریق تلویزیون از داخل رختکن بازی‌های دیگر را پیگیری می‌کردیم اما از دقیقه ۸۷ شبکه‌های تلویزیونی، رادیویی و حتی شبکه موبایل قطع شد و هیچ راه ارتباطی نداشتیم. در همان لحظات بود که اعلام کردند دیدار سپاهان و سایپا در اصفهان دو بر دو مساوی شده است!

IMG_20150519_011706

سرمربی تیم فوتبال نفت تهران نیز گفت: کار کثیف و غیرحرفه‌ای در انتقال خبر به تبریز انجام شد.

علیرضا منصوریان پس از تساوی ۳ بر ۳ مقابل تراکتورسازی در جمع خبرنگاران گفت: به همه خسته نباشید می‌گویم از نظر کادر فنی و مدیریت باشگاه بازیکنان ما قهرمان لیگ هستند آنها با تمام وجود بازی کردند قبل از بازی به تونی اولیویرا گفتم یا شما ما را می‌برید یا ما شما را و یکی از ما قهرمان می‌شود اما ۶، ۷ دقیقه آخر بازی یک کار غیرحرفه‌ای و کثیف انجام شد گفتند سپاهان بازی را مساوی کرده و برنامه حمله و دفاع ما و تراکتورسازی را به هم زده‌اند.

IMG_20150519_012255

وی ادامه داد: نتوانستیم از ۶ دقیقه وقت اضافه خودمان سود ببریم ای کاش اول بازی یا تراکتورسازی گل چهارم را به ما می‌زد و یا ما می‌توانستیم گل چهارم را بزنیم کار غیرحرفه‌ای را عملیاتی کردند. یک نفر دستش را بالا برد و گفت بازی ۲، ۲ شده است.