کارگزاران روابط عمومی با بهره‌گیری از دانش و فنون روز حرکت کنند
کارگزاران روابط عمومی با بهره‌گیری از دانش و فنون روز حرکت کنند

دبیر شورای هماهنگی روابط عمومی های آذربایجان شرقی با اشاره به جایگاه ارزشمند روابط عمومی‌ها در پیشرفت مجموعه‌های کاری، اظهار داشت: کارگزاران و فعالان روابط عمومی باید با بهره‌گیری از دانش و علوم روز حرکت کنند.

به گزارش عصرتبریز، جواد آهنگری در نشست مدیران روابط عمومی فرمانداری‌های استان، در پاسخ به گلایه آنان درخصوص عدم وجود ساختار سازمانی و کم‌توجهی به جایگاه روابط عمومی، گفت: هنر، عشق و علاقه از ویژگی‌های مدیران و کارشناسان روابط عمومی است که بدون آن فعالیت در این عرصه تداوم نمی‌یابد.

وی همچنین تنزل جایگاه روابط عمومی در استانداری‌ها را غیرکارشناسی و موجب آسیب دیدن روند مدیریت اطلاع‌رسانی در برهه خطیر کنونی توصیف کرد.

آهنگری همچنین لازمه موفقیت یک سازمان را عملکرد مطلوب روابط عمومی آن سازمان برشمرد و گفت: روابط عمومی‌ها باید به روز باشند و همگام با دنیای رسانه و عصر اطلاعات حرکت کنند.

وی با اشاره به انتشار شایعات مختلف در فضای مجازی که گاهی خدمات و تلاش‌های یک مجموعه تلاشگر را زیر سئوال می‌برد، گفت: روابط عمومی‌ها باید با اشراف کامل به الزامات فنی و رسانه‌ای فضای مجازی، کلیه تحرکات این حوزه را رصد و از اقدامات و دستاوردهای صورت گرفته دفاع کنند.

دبیر شورای هماهنگی روابط عمومی های استان با اشاره به برگزاری هفت دوره آموزشی در سال جاری برای مدیران و کارشناسان روابط عمومی دستگاه‌های اجرایی و مدیران پایگا‌ه‌های خبری، گفت: آموزش یکی از نیازهای اساسی است و مشابه این دوره‌های آموزشی باید برحسب نیازها و اولویت‌ها در شهرستان‌ها نیز برگزار شود.

در این نشست روابط عمومی فرمانداری‌های میانه، هشترود، جلفا، ورزقان، تبریز، مراغه، هریس و بستان‌آباد براساس ارزیابی گروه کارشناسان روابط عمومی استانداری، به عنوان روابط عمومی‌های فعال معرفی و مورد تجلیل قرار گرفتند.