سامانه مدیریت درختان تبریز راه اندازی شد
سامانه مدیریت درختان تبریز راه اندازی شد

مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تبریز از راه اندازی سامانه مدیریت درختان سطح شهر خبر داده و گفت: با راه اندازی این سامانه شهروندان تبریزی ضمن مشاهده اطلاعات درختان می‌توانند هر گونه درخواست اعم از نیاز به آبیاری، هرس و... درختان را از طریق این سامانه ثبت و پیگیری کنند.

به گزارش عصرتبریز، احمد فیضی با اعلام این خبر اظهار کرد: سامانه مدیریت درختان به همراه امکان بارگذاری جهت استفاده در تکنولوژی QRCode، به درخواست سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری تبریز و با تلاش کارشـناسان سازمـان فناوری اطلاعات و ارتباطات طراحی و تولید شده است.

فیضی راه اندازی این سامانه را قدمی بزرگ در حفظ و نگهداری هر چه بهتر فضای سبز شهری عنوان کرد.

وی تصریح کرد: در این سامانه تمامی درختان سطح شهر هوشمند سازی شده و با دریافت شناسه QRCode این امکان را به کارشناسان فضای سبز می‌دهد که اطلاعات مکانی و همچنین دیگر اطلاعات مورد نیاز برای رسیدگی و نگهداری بهتر درختان را ثبت کنند.

مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تبریز ادامه داد: همچنین شهروندان نیز از طریق سامانه به این اطلاعات دسترسی خواهند داشت تا با جستجو در سامانه از طریق مختلف از جمله شناسه الکترونیکی QRCode نصب شده بر درخت به اطلاعات دسترسی داشته و از این طریق گزارش‌ها و نیازهای متعدد رسیدگی و نگهداری درخت مورد نظر را ثبت کنند تا مسئولین فضای سبز با اطلاع از این درخواست‌ها و در کمترین زمان در محل حاضر شوند.

فیضی در خصوص راه‌های دسترسی به این سامانه گفت: این سامانه در آدرس اینترنتی tree.tabriz.ir تحت عنوان مشخصه اطلاعات درختان در بستر وب تعیین و فعال شده است که با گسترش فعالیت و ثبت درختان شهر در تلاش خواهیم بود در کمترین زمان این سامانه را جهت سهولت استفاده شهروندان در قالب اپلکیشن تحت موبایل در اختیار شهروندان قرار دهیم.

وی در مورد خدمات این سامانه به شهروندان اظهار کرد: در این سامانه مدیریت بر درختان راه اندازی شده است که توسط کارشناسان سازمان فضای سبز کلیه اطلاعات درختان شهر تبریز بر روی این سامانه پیاده سازی می شود و شهروندان تبریزی میتوانند با مراجعه به این سامانه ضمن جستجو و مشاهده اطلاعات درختان هر گونه درخواست یا نیازی را در خصوص درختان محل خود از جمله نیاز به آبیاری، هرس و غیره را ثبت و پیگیری کنند.