توزیع الکترونیکی گوشت، شکر و برنج در آذربایجان‌شرقی
توزیع الکترونیکی گوشت، شکر و برنج در آذربایجان‌شرقی

مدیرکل تعزیرات حکومتی آذربایجان شرقی از توزیع الکترونیکی گوشت قرمز براساس مصوبات ستاد تنظیم بازار از هفته آینده در این استان خبر داد.

به گزارش عصرتبریز، سید احد یوزباشی در گفتگو با خبرنگاران، اظهار داشت: توزیع اقلام به روش گذشته، باعث شده بود جامعه هدف به درستی و به نحو صحیحی از امکاناتی که در اختیارشان گذاشته می‌شد بهره مند نشوند براین اساس، وزرات صنعت، راهکار جدیدی برای عرضه گوشت اتخاذ کرده و آن هم توزیع الکترونیکی با استفاده از کدملیسرپرست خانوار است.

وی با اشاره به اینکه تنها سرپرست خانوار با همراه داشتن کارت ملی می‌تواند از توزیع الکترونیکی خرید کند، افزود: از هفته آینده اقدامات لازم جهت توزیع الکترونیکی آغاز شده و فروشگاه‌های منتخب اعلام می‌شوند و مردم می‌توانند با مراجعه به این فروشگاه‌ها با همراه داشتن کارت ملی، می‌توانند اقلام مورد نیاز را خریداری کنند.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان آذربایجان شرقی همچنین از کاهش قیمت مرغ و شکر در سال آینده خبر داد و خاطرنشان کرد: از سال آینده پای قیمت مرغ هم در ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان بسته می‌شود و با ورود مستمر ۲۳ هزار تن شکر به استان، قیمت شکر کنترل می‌شود.

یوزباشی در بخش دیگری با اشاره به اینکه سهمیه سیب و پرتقال استان تأمین شده و از ۲۵ اسفند عرضه می‌شود، اذعان داشت: ۱۴۵ غرفه در استان تشکیل می‌شود که ۱۱۰ غرفه در شهرستان‌ها و ۴۰ غرفه در سطح شهرستان تبریز است که ۴ مورد به صورت سیار خواهد بود.