انعقاد تفاهم‌نامه همکاری میان جمعیت هلال احمر و خانه مطبوعات آذربایجان‌شرقی
انعقاد تفاهم‌نامه همکاری میان جمعیت هلال احمر و خانه مطبوعات آذربایجان‌شرقی

تفاهم‌نامه همکاری مابین جمعیت هلال احمر استان و خانه مطبوعات و رسانه های آذربایجان شرقی منعقد شد.

به گزارش عصرتبریز، بر اساس اعلام شهودی، مدیر روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی، بمنظور ارتقا سطح همکاری های فی مابین و برگزاری دوره های آموزشی امدادی و تربیت خبرنگاران بحران و نیز افزایش تعامل جمعیت هلال احمر استان با اصحاب رسانه و مطبوعات، تفاهم‌نامه همکاری مابین جمعیت هلال احمر استان و خانه مطبوعات و رسانه های آذربایجان شرقی متعقد شد.

این تفاهم‌نامه بین جمعیت هلال احمر به نمایندگی سعید کنعانی مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی و خانه مطبوعات استان به نمایندگی اسد فلاح بعنوان رییس خانه مطبوعات و رسانه های آذربایجان شرقی منعقد گردید.

در آیین انعقاد این تفاهم نامه که صبح روز جمعه ۲۴ اسفند ۹۷ در محل مرکز کنترل و هماهنگی عملیاتهای امدادی معاونت امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی با حضور معاونین جمعیت هلال احمر استان و نائب رئیس و بازرس خانه مطبوعات و رسانه های استان برگزار شد، سعید کنعانی مدیرعامل جمعیت هلال احمر آذربایجان شرقی در سخنانی با تجلیل از نقش موثر رسانه ها و مطبوعات در شناساندن فعالیت های دستگاهها و رساندن پیام های لازم به مردم گفت: اطلاع رسانی صحیح و بموقع در هر زمانی مخصوصا در زمان وقوع حوادث تاثیر مهمی در ایجاد آرامش مردم داشته و از پخش شایعات جلوگیری می کند.

وی ادامه داد: مردم از طریق رسانه ها می توانند با وظایف دستگاهها و نهادهای خدمت رسان آگاه شوند.

کنعانی تصریح کرد: آشنایی مردم با جمعیت هلال احمر در گرو همت رسانه ها، اصحاب قلم و مطبوعات می باشد و در این راه دست یاری بطرف اهالی قلم و اصحاب مطبوعات دراز کرده از تک تک این عزیزان می خواهیم جمعیت هلال احمر را در راه نیل به اهداف مقدس خود یاری نمایند.

در این مراسم اسد فلاح رئیس خانه مطبوعات و رسانه های استان آذربایجان شرقی طی سخنانی با تقدیر از تلاشهای نیروهای جمعیت هلال احمر در حوادث و سوانح گوناگون اظهار کرد: جمعیت هلال احمر نهاد مردمی و داوطلب محور بوده و در حوادث و سوانح حضور فعال و پررنگ دارد.

فلاح، ادامه داد: اصحاب رسانه و مطبوعات دوشادوش نیروهای هلال احمر در امر اطلاع رسانی عملیاتها و خدمات عام المنفعه هلال احمر نقش آفرینی می کنند.

فلاح، نیروهای هلال احمر را افراد خدوم و خدمتگزاری عنوان کرد که در ماموریت های کاری گوناگون از حوادث روزمره جاده ای و کوهستانها گرفته تا حوادث بزرگ بحران زایی از قبیل زلزله و سیل و برف و کولاک در کنار آسیب دیدگان بوده و خدمات شایانی را به همنوعان و مصدومان حوادث ارائه می کنند.

عضو هیئت مدیره و رئیس خانه مطبوعات و رسانه های آذربایجان شرقی با استقبال از انعقاد تفاهم نامه همکاری با جمعیت هلال احمر استان، سطح همکاری جمعیت هلال احمر با اصحاب رسانه را مثبت ارزیابی کرد و برای افزایش سطح همکاری های فی مابین و تشکیل تیم خبرنگاران بحران اعلام آمادگی کرد.

مریم خدابخش نائب رئیس و سعید ایریلوزادیان بازرس خانه مطبوعات و رسانه های استان هم در این مراسم با استقبال از گسترش همکاری های خانه مطبوعات با هلال احمر، مجموعه هلال احمر را نهادی پویا دانستند که در حوادث گوناگون همواره پیشگام بوده و خدمات شایانی به مردم حادثه دیده ارائه می کند.

لازم به ذکر است در این تفاهم نامه؛ استفاده از پتانسیل همدیگر در پیگیری ماموریت های مشترک و برگزاری دوره های آموزشی برای خبرنگاران بحران و عضویت داوطلبانه خبرنگاران و تشکیل تیم خبرنگاران بحران و برگزاری تورهای خبری و سایر موارد همکاری مورد تاکید قرار گرفته است.