تردد در کلیه محورهای آذربایجان‎‎‎‎‎شرقی با زنجیر چرخ امکان‌پذیر است
تردد در کلیه محورهای آذربایجان‎‎‎‎‎شرقی با زنجیر چرخ امکان‌پذیر است

سرپرست پلیس راه آذربایجان شرقی گفت: تردد در کلیه محورهای مواصلاتی استان با زنجیر چرخ و لاستیک یخ شکن امکان پذیر است.

به گزارش عصرتبریز، سرهنگ رضا کریمی نژاد در تشریح این خبر اظهار کرد: طبق اطلاعیه سازمان هواشناسی با ورود سامانه بارشی از بیست و ششم اسفند ماه به استان، بارش برف و باران در کلیه محورهای مواصلاتی استان ادامه دارد، اما مشکل خاصی از نظر تردد در محور ها وجود ندارد.

وی با تشریح آخرین وضعیت تردد در آزاد راه “تبریز-زنجان” گفت: به جز محدوده شهرستان هشترود، تردد در این آزاد راه نیز با به همراه داشتن زنجیر چرخ امکان‌پذیر است، اما تردد در محدوده شهرستان هشترود به دلیل بارش سنگین برف و کولاک با سنگینی صورت می‌گیرد.

وی با تاکید بر اینکه رانندگان تاکیدات زمستانی به همراه داشته باشند، بیان کرد: تردد در گردنه‌ها و ارتفاعات تنها با به همراه داشتن زنجیر چرخ امکان‌پذیر است.

کریمی نژاد در پایان با ارایه توصیه‌هایی به رانندگان، خاطرنشان کرد: توصیه می‌شود رانندگان و سرنشینان عقب و جلو خودرو بستن کمربند ایمنی را فراموش نکرده و با رعایت سرعت مطمئنه حرکت کنند.

وی متذکر شد‌: رانندگان و مسافران قبل از سفر برای اطلاع از وضعیت جوی و راه‌ها با مرکز کنترل ترافیک پلیس راه استان به شماره ۳۴۴۷۷۸۰۰ که به صورت ۲۴ ساعته فعال است، تماس حاصل کنند.