آماده‌باش سه‌شیفته نیروهای خدماتی شهرداری منطقه ۴ تبریز
آماده‌باش سه‌شیفته نیروهای خدماتی شهرداری منطقه ۴ تبریز

شهردار منطقه ۴ تبریز از آماده‌باش خدمات این منطقه برای مواجهه با تاثیرات بارندگی‌های مداوم خبر داد و گفت: نیروهای خدماتی و اجرایی، تا عادی‌شدن وضعیت آب‌وهوایی، به صورت سه‌شیفته در سطح منطقه، آماده خواهند بودند.

به گزارش عصرتبریز، اکبر امجدی با بیان این مطلب اظهار داشت: بر اساس اخطارهای هواشناسی و نکاتی که شهردار محترم تبریز ابلاغ کرده‌است، خدمات شهری منطقه، مهیای هرگونه آب‌گرفتگی است.

وی اضافه کرد: لایروبی آبروها و پاکسازی کانال‌های سطح منطقه، بخش اصلی تلاش همکاران خدماتی، در روزهای گذشته بوده‌است.

امجدی ادامه داد: این اقدام به صورت یکپارچه هم‌اکنون در سطح منطقه، پیگیری می‌شود و در صورت شدت‌گرفتن بارش‌ها، نقش تاثیرگذار در هدایت آب‌های سطحی و کاهش حجم آب‌گرفتگی خواهد داشت.

شهردار منطقه ۴ تبریز، متذکر شد: تجهیزات تخلیه و پمپ‌های مکانیکی میادین و بلوارها، در روزهای اخیر، وارسی، و برخی ایرادات فنی تجهیزات نیز رفع شده‌است.

وی اظهار داشت: صدها کارگر خدماتی با نظارت مدیران ستادی، به صورت سه‌شیفته در سطح منطقه آماده‌باش هستند.

امجدی با تاکید بر همراهی و همکاری شهروندان گفت: جلوگیری از پراکنده‌شدن زباله‌ها، به ویژه زباله‌های اصناف مجاور معابر، از نکاتی است که مانع از گرفتگی جوب‌ها خواهد شد.

وی همچنین از شهروندان خواست هر گونه معضل خدماتی، آب‌گرفتگی و تجمع زباله را به سامانه اطلاع‌رسانی مدیریت شهری (۱۳۷) گزارش دهند.