تروریست خواندن سپاه، وحدت مردم ایران را بیشتر می‎‎‎‎‎کند
تروریست خواندن سپاه، وحدت مردم ایران را بیشتر می‎‎‎‎‎کند

رئیس دانشگاه تبریز با بیان این که اقدام آمریکا در تروریستی خواندن سپاه، وحدت مردم ایران را بیشتر کرد، گفت: کسانی که به این کشور معتقدند باید در مقابل صحبت‌های فرد بیشعوری همچون ترامپ بایستند.

به گزارش عصرتبریز، رضا مجیدی در تجمع اعتراض‌آمیز دانشگاهیان و دانشجویان دانشگاه تبریز به حرکت وقیحانه آمریکا در تروریستی خواندن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، اظهار کرد: تصمیم آمریکا تصمیمی نابخردانه است.

وی افزود: آمریکایی‌ها جنگی به ما تحمیل کردند که قصد داشتند تهران را در یک هفته فتح کنند تا این که سپاه وارد میدان شده و مردم بسیج شدند، با توجه به وضعیت ارتش در زمان جنگ، آمریکایی‌ها فکر نمی‌کردند یک نیروی دفاعی قوی که بدنه‌اش به مردم وصل است، در ایران تشکیل شود.

رئیس دانشگاه تبریز تصریح کرد: کینه آمریکایی‌ها از سپاه طبیعی بوده و معلوم بود که یک روز این کینه را عملی می‌کنند. سپاه در دوران جنگ به مردم وصل شد و جنگ را به کمک ارتش و نیروهای مردمی تمام کرد.

مجیدی با بیان اینکه آمریکا با سرنگونی هواپیمای ما کینه‌اش را نشان داد، گفت: هیچ یک از حرکات آمریکایی‌ها بعد از جنگ به نفع مردم ایران نبوده؛ داعش یکی از نتایج تشکیل اتاق‌های فکر آن‌ها بود که کسی جز سپاه جلوی آن‌ را نگرفت.

وی بیان کرد: آمریکا هیچ تصمیم خردمندانه‌ای نگرفته است و اقدام اخیرشان، کینه عمیق دشمنان از ایران، انقلاب و مدافعان کشور را نشان داد.

رئیس دانشگاه تبریز در پایان با بیان اینکه ما در طول ۴۰ سال بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، همیشه تحریم بوده‌ایم، خاطرنشان کرد: آمریکا برای خوش رقصی در برابر رژیم صهیونیستی اقدام اخیر را انجام داد، با اعلام حمایت از تصمیماتی که مسئولان گرفته‌اند، از این اقدام آمریکا اعلام انزجار می‌کنیم.

در پایان این تجمع اعتراض آمیز بیانیه‌ای در اعتراض به اقدام آمریکا در تروریستی خواندن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی صادر شد.

  • منبع خبر : ایسنا