امکانات مناسب را باید برای روستاییان فراهم کنیم
امکانات مناسب را باید برای روستاییان فراهم کنیم

استاندار آذربایجان شرقی گفت: اگر از روستائیان می‌خواهیم که در روستا بمانند باید امکانات مناسب را هم برای آنها فراهم کنیم و در این صورت از هزینه‌های هنگفتی که در اثر حاشیه‌نشینی بر شهرهای بزرگ تحمیل می‌شود جلوگیری خواهد شد.

به گزارش عصرتبریز، محمدرضا پورمحمدی در دیدار مدیرکل و کارکنان بنیاد مسکن با بیان اینکه معضل حاشیه‌نشینی نتیجه فراهم نبودن شرایط مناسب زندگی در روستاها و مناطق محروم است، گفت: بنیاد مسکن یکی از نهادهایی است که تلاش می‌کند این معضل را در ریشه حل کند.

وی با اشاره به اینکه تبعیض، محرومیت و اختلاف طبقاتی دوران طاغوت یکی از عوامل شکل‌گیری انقلاب اسلامی ایران بود، اظهار کرد: انقلاب اسلامی، انقلاب محرومان و پابرهنگان بود و امام راحل با اندیشه متعالی خود در اولین روزهای انقلاب، نهادهای مهمی را برای حمایت از محرومان تأسیس کردند.

وی خاطرنشان کرد: امروز اگر نظام جمهوری اسلامی را به تروریسم متهم می‌کنند به خاطر این است که ما از محرومان و مستضعفان جهان دفاع می‌کنیم؛ در حالی که خود آنها تروریست هستند.

استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به معضل حاشیه‌نشینی در شهرهای بزرگ، گفت: حاشیه‌نشینی و سکونت‌گاه‌های غیررسمی پدیده‌ای است که به خاطر فراهم نبودن امکانات مناسب زندگی در روستاها و شهرهای کوچک به وجود آمده است.

پورمحمدی افزود: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی یکی از نهادهایی است که در حل ریشه‌ای این معضل موثر است و اقدامات قابل توجهی نیز انجام داده است.

وی با قدردانی از تلاش‌ها و خدمات بنیاد مسکن استان در راستای تأمین مسکن محرومان و ایجاد شرایط بهتر برای ساکنان روستاها و شهرهای کوچک، افزود: اقدامات بنیاد مسکن از کارهای خداپسندانه است.

استاندار آذربایجان شرقی همچنین با بیان اینکه توانمندی دولت در مقایسه با نیازها محدود است، بر استفاده از ظرفیت خیران و مشارکت‌های مردمی در رفع نیازهای محرومان بویژه مسکن تأکید کرد.