چهره سال ۹۷ هنر انقلاب در آذربایجان‌شرقی معرفی می‌شود
چهره سال ۹۷ هنر انقلاب در آذربایجان‌شرقی معرفی می‌شود

رئیس حوزه هنری آذربایجان شرقی گفت: هفته هنر انقلاب اسلامی فرصت بازخوانی مبانی و مفاهیم انقلاب اسلامی است و چهره سال ۹۷ هنر انقلاب در آذربایجان شرقی معرفی می‌شود.

به گزارش عصرتبریز، محمدحسین بلاغی شامگاه شنبه در دیدار هنرمندان و اصحاب فرهنگ و هنر با نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه تبریز با اشاره به هفته هنر انقلاب اسلامی اظهار داشت: هفته هنر انقلاب اسلامی، فرصت بازخوانی مبانی و مفاهیم انقلاب اسلامی است.

وی افزود: هنر متعهد و انقلابی در صدد این است تا مبانی انقلاب را بازنشر و ابلاغ کند و در پی مطالب و وقایع روز عکس‌العمل مناسب و مطلوب نشان دهد تا جریانات انقلابی را به خوبی پیش ببرد.

رئیس حوزه هنری استان با بیان اینکه هنرمندان به عنوان افسران در جنگ نرم نقش به‌سزا و موثری دارند، ادامه داد: هنرمندان در وقایع روز حرکت‌های مهم و بزرگی انجام می‌دهند که نمونه این اقدامات را می‌توان در اقدامات ارزشمند هنرمندان در جریان تحریم سپاه پاسداران مشاهده کرد.

وی در بخش دیگر سخنان خود با اشاره به برنامه‌های هفته هنر انقلاب در استان تشریح کرد: برنامه‌های متعددی از جمله نشست‌های تخصصی سینما و فیلم،  جلسات شعر و داستان، جلسات تخصصی هنرهای تجسمی، برگزاری نمایشگاه‌های متعدد هنری و نمایشی و سایر برنامه‌های تخصصی در حوزه هنری آذربایجان شرقی برگزار می‌شود.

بلاغی در ادامه به برگزاری جشن بزرگ هنر انقلاب در استان خبر داد و گفت: این جشن روز سه شنبه ساعت ۱۸ با حضور آحاد مختلف مردم و اهالی فرهنگ و هنر برگزار می‌شود که در این جشن ضمن معرفی و تجلیل از چهره هنر انقلاب سال ۱۳۹۷، آثار ادبی و هنری رونمایی می‌شود.