«زبان هنر» موثرترین ابزار انتقال ارزش‌های دینی و انقلابی است
«زبان هنر» موثرترین ابزار انتقال ارزش‌های دینی و انقلابی است

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی گفت: هنر و رسانه ابزار مهم و اثرگذاری است که هنرمندان متعهد و انقلابی با استفاده از آن ارزش‌های دینی و انقلابی را در جامعه ترویج می‌دهند.

به گزارش عصرتبریز، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمحمدعلی آل هاشم در دیدار جمعی از هنرمندان استان به مناسبت گرامیداشت هفته هنر انقلاب اسلامی با وی، اظهار کرد: شهید آوینی، در جهت انتقال ارزش‌ها و مبانی فکری انقلاب به نسل‌های جدید عمر خود را صرف ساخت برنامه‌های هنری در حوزه جبهه و جنگ کرد.

وی افزود: شهید آوینی الگویی برای هنرمندان است تا همانند او، با زبان هنر مفاهیم ارزشی را به صورت غیر مستقیم و اثرگذار به مخاطب منتقل کنند.

وی ادامه داد: هنرمند انقلابی، ارزش‌های انقلابی را بخوبی می‌شناسد و برپایه آن در مقابل تفکرات ضد دینی می‌ایستد تا پیام خود راهنمای مسیر نسل‌های آینده قرار دهد.

نماینده ولی فقیه در استان گفت: جایگاه هنر و هنرمندان در نگاه رهبر معظم انقلاب بسیار والاست و ایشان در این رابطه فرموده‌اند: «ابزارهای هنری، بی‌شک رساترین، بلیغ‌ترین و کاری‌ترین ابزار ابلاغ و تبلیغ پیام است».

آل هاشم تاکید کرد: هنر رساترین وسیله‌ی انعکاس اندیشه‌ها و آرمان‌هاست، از این رو باید هنرمند در برابر موضوعات روز سیاسی، فرهنگی و اجتماعی واکنشی موثر داشته باشد.

در پایان این دیدار نشان هفته هنر انقلاب اسلامی به امام جمعه تبریز اهداء شد.