اصحاب رسانه تحت پوشش طرح «غربالگری سلامت» قرار می‌گیرند
اصحاب رسانه تحت پوشش طرح «غربالگری سلامت» قرار می‌گیرند

رئیس خانه مطبوعات آذربایجان شرقی گفت: همزمان با هفته سلامت و با همکاری مشترک اداره کل سلامت و امور اجتماعی شهرداری تبریز، اعضای عضو خانه مطبوعات استان به صورت رایگان تحت پوشش طرح «غربالگری سلامت» قرار می‌گیرند.

به گزارش عصرتبریز، اسد فلاح با تاکید بر اهمیت مشارکت اجتماعی و پوشش همگانی سلامت، اظهار داشت: تمامی اعضای عضو خانه مطبوعات و رسانه های استان می توانند جهت انجام غربالگری سلامت شامل ویزیت اولیه، آزمایش قند خون، کنترل فشار خون و … به صورت تفکیکی (برادران – خواهران) به درمانگاه امام رضا (ع) شهرداری تبریز مراجعه کنند.

فلاح افزود: همکاران عضو خانه مطبوعات و رسانه های استان با همراه داشتن دفترچه بیمه و ارائه کارت های شناسایی صادره توسط این تشکل رسانه ای، می توانند در طول هفته سلامت و در ساعات و ایام تعیین شده قبلی به درمانگاه امام رضا (ع) شهرداری، مراجعه کنند.

رئیس هیئت مدیره خانه مطبوعات و رسانه های آذربایجان شرقی ادامه داد: این اقدام در راستای اهمیت بخشی به موضوع سلامت و نیز ارتقای سلامت همکاران و در اجرای مفاد تفاهم نامه منعقده با اداره کل سلامت و امور اجتماعی شهرداری تبریز، پیگیری و اجرا می شود.

اسد فلاح با بیان اینکه سلامت، رکن اساسی توسعه قبل از اقتصاد و آموزش است، خاطرنشان کرد: طرح جامع «غربالگری سلامت اصحاب مطبوعات و رسانه» به همت خانه مطبوعات و رسانه های استان آدربایجان شرقی به عنوان نقطه عطف برنامه های این تشکل فراگیر رسانه ای در حوزه سلامت، و به مناسبت «هفته سلامت» کلید می خورد.

فلاح، خبرنگاران و فعالان رسانه ای را سفیران و پیام آوران سلامت در استان عنوان کرد و گفت: اصحاب مطبوعات با مشارکت در برنامه های اجتماعی بویژه با موضوع سلامت، در ترویج فرهنگ “پیشگیری بهتر از درمان است”، نیز پیشقدم و پیشگام هستند.

این عضو هیئت مدیره خانه مطبوعات استان با اشاره به اینکه انجام طرح جامع «غربالگری سلامت خبرنگاران» مختص کلیه خبرنگاران و اصحاب رسانه استان است، افزود: این طرح در اولین گام به عنوان هدیه و بسته سلامت با اولویت پوشش برای اعضای خانه مطبوعات و سپس با برنامه ریزی و اعمال هماهنگی اداره کل سلامت و امور اجتماعی شهرداری تبریز برای مابقی اصحاب رسانه استان، اجرایی و محقق خواهد شد.

فلاح، از مهمترین دست آورد اجرای این طرح را تشکیل و بروزرسانی پرونده سلامت اعضا و فعالان رسانه، عنوان کرد و افزود: برنامه ریزی برای تشکیل انجمن تخصصی «خبرنگاران حوزه سلامت خانه مطبوعات و رسانه های آذربایجان شرقی» از برنامه های آتی است که امیدواریم با همراهی و استقبال همکاران و حمایت مسوولان امر، پیگیری و نهایی شود.

رئیس خانه مطبوعات و رسانه های آذربایجان شرقی همچنین گفت: دوره های رایگان و مختلفی همچون تغذیه سالم، مشاوره آسیب های اجتماعی و روان شناسی و … نیز در سال جاری با همکاری اداره کل سلامت و امور اجتماعی شهرداری تبریز مختص اعضای خانه مطبوعات برگزار خواهد شد.

فلاح، از مزیت های مهم تفاهم نامه امضا شده فیمابین، ارائه خدمات درمانی و پزشکی از طرف اداره کل سلامت و امور اجتماعی شهرداری تبریز به کلیه اعضای خانه مطبوعات و رسانه های استان آذربایجان شرقی برابر با تعرفه کارکنان شهرداری تبریز عنوان کرد و ابراز امیدواری نمود خدمات و تسهیلات ارائه شده به اعضای خانه مطبوعات مورد رضایت همکاران تلاشگر رسانه ای واقع گردد.

لازم به ذکر است تفاهم نامه همکاری های مشترک خانه مطبوعات و رسانه های استان آذربایجان شرقی دی ماه سال ۹۷ در ۱۲ ماده و یک تبصره و در سه نسخه متحدالمتن، تنظیم و به امضای طرفین رسیده است.

همچنین «هفته سلامت» امسال از اول تا هفتم اردیبهشت ماه ۹۸ با شعار “مراقبت های اولیه بهداشتی راهی به سوی پوشش همگانی سلامت” برگزار می شود.