نفرات برتر چهارمین جشنواره مطبوعات آذربایجان‎‎‎‎‎شرقی معرفی شدند
نفرات برتر چهارمین جشنواره مطبوعات آذربایجان‎‎‎‎‎شرقی معرفی شدند

مراسم اختتامیه چهارمین جشنواره مطبوعات، خبرگزاری‌ها و پایگاه‌های خبری آذربایجان شرقی با حضور گسترده اصحاب رسانه، در تالار خاقانی تبریز برگزار شد و نفرات برتر این جشنواره معرفی شدند.

به گزارش عصرتبریز، ظهر امروز اختتامیه چهارمین جشنواره مطبوعات، خبرگزاری‌ها و پایگاه‌های خبری آذربایجان شرقی با حضور گسترده اصحاب رسانه، کواکبیان مدیرعامل خانه مطبوعات کشور، ضیائی پرور مدیرکل مرکز مطالعات و برنامه‌ریزی رسانه‌ها، سعیدی عضو کمیسیون فرهنگی مجلس، مدیرکل ارشاد و مدیرکل صدا و سیمای آذربایجان شرقی و جمعی از مدیران نهادهای مرتبط در تالار خاقانی تبریز برگزار شد.

در این جشنواره که بیش از ۹۰۰ اثر ارسال شده بود، نزدیک به ۲۵۰ اثر از مرحله انتخاب به مرحله داوری راه یافت و توسط اساتید برجسته کشور مورد ارزیابی و داوری قرار گرفت.

در بخش گزارش: لیلا حسین‌نیا از پایگاه خبری هم‌نوا رتبه اول، قمر طالبی از روزنامه مهد تمدن رتبه دوم و زهرا حیدری آزاد از پایگاه خبری ترجمان صبح رتبه سوم را کسب کردند. در این بخش، شیوا صفری از روزنامه طرح نو و رقیه غلامی از پیام آذربایجان شایسته تقدیر معرفی شدند.

در بخش کاریکاتور: با نظر هیئت داوران هیچ اثری حائز رتبه‌های دوم و سوم نشدند ولی عاطفه یاریان از هفته نامه عصر آدینه رتبه اول را کسب کرد.

در بخش مصاحبه: کتایون حمیدی از خبرگزاری فارس رتبه اول، مجید پالوایه از پایگاه خبری عصر تبریز رتبه دوم و محمدرضا اخگرگذار از روزنامه سرخاب رتبه سوم را کسب کرد.

در بخش یادداشت، مقاله و سرمقاله، میترا رهنمایان از صدای زنان رتبه اول، وحید زینالی از خبرگزاری فارس رتبه دوم و احد نقش شور از نشریه تبریز قدیم رتبه سوم را کسب کرد. شاهین محمودی هم در این بخش شایسته تقدیر شناخته شد.

در بخش عکس: امیر صادقی از خبرگزاری فارس، رضا عبدل پور از خبرگزاری تسنیم رتبه دوم و بهرام تندران از شهریار نیور رتبه سوم را کسب کرد.

در بخش تیتر: با نظر هیئت داوران هیچ اثری رتبه‌های اول و دوم را کسب نکرد ولی مهرداد خوشکار مقدم از پایگاه خبری ترجمان صبح رتبه سوم را کسب کرد.

در بخش طراحی، گرافیک و صفحه آرایی: با نظر هیئت داوران هیچ اثری رتبه های اول و دوم را کسب نکردند ولی روزنامه طرح نو و نشریه فیروزه شرق به صورت مشترک رتبه سوم را کسب کردند.

در بخش طنز: ساناز شهابی از روزنامه سرخاب رتبه اول، جهانبخش احمدیان از پایگاه خبری آذرقلم رتبه دوم و لیلا حسین زاده از خبرگزاری فارس رتبه سوم را کسب کرد.

و در نهایت در بخش ویژه: خبرگزاری تسنیم در موضوع قیام ۲۹ بهمن تبریز و چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، بهنام عبداللهی از خبرگزاری مهر در موضوع شعار سال و یحیی مرتضایی در بخش رویداد بین المللی تبریز ۲۰۱۸ برگزیده شدند.