عصر تبریز: وزیر اطلاعات با بیان اینکه در نظام اسلامی نقطه کوری وجود ندارد و دست این وزارت بالاتر از سرویس‌های اطلاعاتی کشورهای دیگر است، گفت: سرویس‌های جاسوسی کشورهای استکباری اعلام کردند که حرکت انتحاری در پنج نقطه دنیا انجام می‌شود که یکی از آن نقاط ایران بود اما به برکت تلاش سربازان گمنام امام […]

عصر تبریز: وزیر اطلاعات با بیان اینکه در نظام اسلامی نقطه کوری وجود ندارد و دست این وزارت بالاتر از سرویس‌های اطلاعاتی کشورهای دیگر است، گفت: سرویس‌های جاسوسی کشورهای استکباری اعلام کردند که حرکت انتحاری در پنج نقطه دنیا انجام می‌شود که یکی از آن نقاط ایران بود اما به برکت تلاش سربازان گمنام امام زمان این حرکت خنثی شد.

به گزارش فارس، سید محمود علوی پیش از ظهر امروز در گردهمایی بزرگ مبلغان که در مدرسه فیضیه قم در حال برگزاری است با اشاره به اینکه وزارت اطلاعات در برخورد با مفسدان اقتصادی با هیچ کسی مسامحه نمی کند، بیان کرد: این وزارتخانه به جناح بندی های سیاسی گرایشی پیدا نمی کند و تا زمانی که اقدامات آنها حاشیه ای برای نظام ایجاد نکند به آنها احترام می گذارد.

وزیر اطلاعات با بیان اینکه مبلغان باید از فرصت های تبلیغی برای ترویج دین مبین اسلام استفاده کنند، گفت: حرکت های بسیاری برای کاهش جمعیت شیعیان در ایران انجام می شود و مقابله با این حرکت ها وظیفه مبلغان و حوزه های علمیه است.

وزیر اطلاعات با بیان اینکه امنیت ایران اسلامی با توجه به شرایط کشورهای اطراف به خوبی قابل مشاهده است مطرح کرد: عوامل جنایت و تروریست ها اقدامات بسیاری برای به چالش کشیدن امنیت جامعه اسلامی انجام داده اما به برکت رهنمود رهبری و همیاری نیروهای امنیتی، اطلاعاتی و قضایی امنیت کشور آسیب ندیده است.

وی امنیت را حق طبیعی و نیاز جامعه ایمانی دانست و عنوان کرد: فرهنگ یک جامعه هویت آن بوده، و فرهنگ عبودیت هویت حقیقی جامعه بشری بوده و شکل گیری فرهنگ عبودیت در پرتو امنیت و اقتصاد امکان پذیر است.

علوی با اشاره به اینکه امنیت جامعه اسلامی مدیون اقتصاد، سیاست و حکومت موفق است بیان کرد: جامعه بدون امنیت نمی تواند از نظر ایمانی رشد کند؛ بهداشت روانی یکی از اهداف آئین مقدس اسلام است و نظام اسلامی باید این اهم را برای جامعه اسلامی تامین کند.

وی از سخنان رهبر انقلاب اسلامی پیرامون تامین امنیت مردم یاد کرد و گفت: هر رویکرد و حرکت دستگاه های حکومتی که سبب ناآرامی شود با هدف نظام اسلامی مخالفت دارد؛ تجسس در زندگی مردم سبب ناامنی می شود به همین علت دین اسلام این موضوع را نهی کرده است.

علوی با بیان اینکه دستگاه های امنیتی برای برقراری امنیت نمی توانند به حریم شخصی خانواده ها سرکشی کنند اضافه کرد: نظام اسلامی دشمن را می ترساند و از روش رعب و وحشت برای ایجاد امنیت در میان مردم جامعه اسلامی استفاده نمی کند.

وی خاطرنشان کرد: دستگاه های اطلاعاتی مجاز نیستند برای برقراری امنیت فعل حرام انجام داده و از مرزهای دینی گذر کنند؛ شنود فعل حرام است و فقط در صورتی که حرکتی علیه جامعه اسلامی انجام شود با حکم حاکم دینی می تواند از این راهکار استفاده کرد.

وزیر اطلاعات با تاکید بر اینکه وزارت اطلاعات به حفظ حق مردم در نظام اسلامی توجه ویژه دارد اظهار کرد: آسیب پذیری شخصیت ها می تواند ناهنجاری هایی که عامل ناامنی است را در جامعه به وجود آورد؛ افزایش شخصیت و کرامت می تواند امنیت بیشتری را در جامعه اسلامی رقم بزند.

وی به برخی از حرکت های دانشجویی برای تخریب فضای دانشگاه ها اشاره کرد و یادآور شد: اکنون مراسم ها مختلف در دانشگاه ها برگزار می شود اما دستگاه های اطلاعاتی با کمک مدیران و مسئولان دانشگاه ها امنیت این مراسمات را فراهم آورده اند.

علوی با تاکید بر اینکه وزارت اطلاعات بدون مسامحه برای مقابله با مفسدان اقتصادی گام برمی دارد تصریح کرد: این وزارت به جناح های سیاسی گرایش پیدا نمی کند و تا زمانی که تحرک آن ها حاشیه ای برای نظام نداشته باشد به آن ها احترام می گذارد.

وزیر اطلاعات عنوان کرد: افرادی که مسیر به چالش کشیدن امنیت جامعه را در پیش بگیرند هدف وزارت اطلاعات قرار می گیرند.