مسئولان دقت ویژه‌ای برای حراست از بازار تبریز داشته باشند
مسئولان دقت ویژه‌ای برای حراست از بازار تبریز داشته باشند

رئیس شورای شهر تبریز تاکید کرد که مسئولان باید دقت ویژه‌ای برای حراست از بازار تبریز داشته باشند.

به گزارش عصرتبریز، شکور اکبرنژاد در صحن علنی شورا با اشاره به آتش‌سوزی سرای «ایکی قاپیلی» بازار تبریز، اظهار کرد: از آتش‌نشانان، اعضای ستاد بحران، اعضای شورا و شهردار تیریز که به محض وقوع آتش‌سوزی در بازار، خود را محل سانحه رساندند، قدردانی می‌کنم.

وی با اشاره به آتش‌سوزی سرای دو دری در سال ۸۸، بیان کرد: همان سرا بعد از ۱۰ سال بار دیگر آتش گرفت که این موضوع نشانگر وجود مشکل در این بخش از بازار است.

اکبرنژاد بازار تبریز را سرمایه‌ای تاریخی برای کشور دانست و تاکید کرد: تمامی عوامل که می‌تواند از وقوع حوادثی نظیر آتش‌سوزی در بازار جلوگیری کند، باید مشخص شده و توسط دستگاه‌های اجرایی پیگیری شود.

رئیس شورای شهر تبریز با تاکید براینکه مسئولان دقت ویژه‌ای برای حراست از بازار تبریز داشته باشند، ادامه داد: اصناف بازار می‌توانند برای حفاظت از اموالشان، نگهبان به کار گیرند و همچنین ضرورت دارد هشدار دهنده‌ها در هنگام آتش‌سوزی در بازار نصب شود که هزینه چندانی ندارد.

وی از شهردار تبریز درخواست کرد که تغییر وضعیت نیروهای آتش‌نشانی را بر اساس قانون پیگیری کرده و همچنین مسیر رشد استعداد نیروهای جوان شهرداری را فراهم کند.