مدیر عامل منطقه آزاد تجاری صنعتی ارس در مصاحبه با خبرگزاری رسمی آذرتاج جمهوری آذربایجان گفت: در سفر خود به نخجوان با استقبال گرمی مواجه شده  و ملاقات های صمیمی انجام دادیم. عصر تبریز: محسن خادم عرب باعی با اشاره به انجام مذاکرات در باره توسعه همکاری های دو جانبه بین ایران و […]

 

 

 مدیر عامل منطقه آزاد تجاری صنعتی ارس در مصاحبه با خبرگزاری رسمی آذرتاج جمهوری آذربایجان گفت: در سفر خود به نخجوان با استقبال گرمی مواجه شده  و ملاقات های صمیمی انجام دادیم.

Capture

عصر تبریز: محسن خادم عرب باعی با اشاره به انجام مذاکرات در باره توسعه همکاری های دو جانبه بین ایران و جمهوری خودمختار نخجوان افزود: طی این دیدارها در مورد وضعیت کنونی و دورنمای همکاریهای اقتصادی مذاکراتی انجام دادیم.

مدیر عامل منطقه آزاد ارس افزود: هیئتی متشکل از فعالان اقتصادی در این سفر ما را همراهی می کنند،ما با یک گروه بزرگ به نخجوان آمده ایم. من قبلا نیز سفرهایی به نخجوان داشته ام ، با مقایسه سفرهای قبلی و فعلی خود پیشرفت جمهوری خودمختار نخجوان را به عینه مشاهده می کنم.

عرب باعی ادامه داد: کارهای بزرگی در نخجوان انجام شده و موسساه های صنعتی جدیدی نیز احداث شده است، ما از توسعه نخجوان بسیار خرسندیم و توسعه نخجوان را توسعه خودمان می دانیم و همواره رابطه خوبی با جمهوری خودمختار نخجوان داشته ایم.

رئیس هیئت مدیره منطقه آزاد ارس با بیان اینکه به کشورهای مختلفی سفر کرده و از نزدیک با صنایع صنعتی و کشاورزی آنها آشنا شده ام افزود: کیفیت محصولات  صنعتی نخجوان مطلوب است، ما خواهان همکاری با موسسه های تجاری و صنعتی نخجوان هستیم، فعالان اقتصادی ما با پتانسیل و امکانات نخجوان آشنا شده اند و فعالان اقتصادی نخجوان نیز لازم است با ظرفیت های ما آشنا شوند تا روابط اقتصادی- تجاری دو طرف توسعه یابد.

عرب باغی در بخش دیگر سخنان خود با اشاره به دیدار های خود با مقامات عالی نخجوان اظهار داشت: طی دیداری که با رئیس مجلس عالی نخجوان در خصوص منطقه آزاد ارس داشتیم مقرر شد نمایشگاه دائمی از محصولات نخجوان و ایرانی در دو طرف ایجاد شود.

مدیر عامل منطقه آزاد ارس در پایان گفت: افزایش سفرهای متقابل هیئت های فرهنگی و اقتصادی ایران و نخجوان زمینه ساز توسعه روابط فیمابین خواهد بود و من اطمینان دارم بعد از این ما شاهد توسعه روابط خواهیم بود.

شایان ذکر است که مدیر عامل سازمان منطقه آزاد ارس به همراه هیئتی ۲۵ نفره شامل معاون اقتصادی این سازمان بعلاوه برخی از مدیران اقتصادی، فرهنگی با همراهی تنی چند از سرمایه‌گذاران بخش‌های مختلف ارس به مدت ۲ روز از چهاردهم و پانزدهم مهرماه از نخجوان سفر کرده بود.