ضرورت تسریع عملیات مرمت سرای «ایکی قاپیلی» بازار تبریز
ضرورت تسریع عملیات مرمت سرای «ایکی قاپیلی» بازار تبریز

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری آذربایجان شرقی بر ضرورت تسریع بخشی عملیات مرمت و بازسازی سرای ایکی قاپیلی بازار تاریخی تبریز تاکید کرد.

به گزارش عصرتبریز، جواد رحمتی صبح امروز دوشنبه در جلسه کارگروه تخصصی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان با اشاره به اینکه لازمه توسعه گردشگری استان اشرافیت کامل بر ظرفیت‌های موجود در منطقه است، ادامه داد: به سبب عدم آگاهی لازم از مزایای صنعت گردشگری تاکنون نتوانسته‌ایم از ظرفیت‌های فرهنگی، طبیعی و تاریخی خود بهره ببریم، لذا برای اینکه برنامه‌ای به طور کامل محقق شود لازم است با نگاهی واقع بینانه به بررسی ظرفیت‌ها و اجرای برنامه‌های اصولی تدوین شده برای توسعه این صنعت در منطقه بپردازیم.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان‎شرقی در ادامه با بیان اینکه در منطقه همچنان تفکر سوق به سرمایه گذاری در صنعت بیش‌تر از گردشگری است، تاکید کرد: متأسفانه همچنان این تفکر ادامه دارد و می‌بایست با اتخاذ سیاستی کلان در صدد اصلاح این تفکر و رفع موانعی این چنین در مسیر رسیدن به اهداف خود باشیم.

رحمتی در پایان سخنان خود با اشاره به آمادگی معاونت عمرانی استانداری در تسریع بخشی عملیات مرمت و بازسازی سرای ایکی قاپیلی بازار تاریخی تبریز، ادامه داد: در راستای حفظ هویت بازار تبریز می‌بایست به فعالیت‌های سنخیت دار و تقویت راسته گرایی بازار تبریز توجه داشته باشیم.