تشکل‌های فرهنگی و هنری سرمایه‎‎‎‎‎‎‎‎های اجتماعی شهر هستند
تشکل‌های فرهنگی و هنری سرمایه‎‎‎‎‎‎‎‎های اجتماعی شهر هستند

سرپرست سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری تبریز گفت: انجمن‌ها و تشکل‌های فرهنگی و هنری سرمایه های اجتماعی شهر بوده و همواره چشم‌ به مشارکت، همراهی و همدلی اصحاب فرهنگ و هنر و فعالان حوزه‌های اجتماعی داریم.

به گزارش عصرتبریز، حجت‌الاسلام حسین قدوسی در دیدار با اصحاب فرهنگ و هنر، سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی را منشا تحولات ساختاری در شهرداری‌ها دانسته و اظهار کرد: شهر تبریز در هر سه حوزه فرهنگی، اجتماعی و ورزشی، دارای پشتوانه‌ای غنی و پربار است؛ این امتیاز تاریخی را باید قدر دانسته و در کنار هم طرح‌های ماندگاری را برای آینده شهر ثبت کنیم.

وی اضافه کرد: تجربه دوره‌های مختلف سازمان‌های ادغام شده، سرلوحه برنامه‌های اجرایی در سازمان جدید بوده و در کنار این تجربه، چشم‌به مشارکت، همراهی و همدلی اصحاب فرهنگ و هنر و فعالان حوزه های اجتماعی داریم.

قدوسی با بیان اینکه نشاط و طراوت هر شهر، در گرو هنر است، گفت: در کنار بحث‌ زیباشناسی هنر، باید سعی شود از ظرفیت‌های هنری برای ارتقای فرهنگ و آگاهی در شهرمان استفاده کرد.

سرپرست سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری تبریز با اشاره به مشکلات و موانع توسعه فرهنگی، اظهار کرد: مشکلات و موانع توسعه فرهنگی، با نگاه تک ‌بعدی حل‌شدنی نبوده و باید کاستی‌های این حوزه را با همدلی بررسی و چاره‌اندیشی کرد.

انجمن هنرهای نمایشی استان، انجمن صنفی ایفاگران موسیقی استان، انجمن موسیقی عاشیق‌لار، انجمن موسیقی استان، انجمن‌ ادبی نفس، خانه مطبوعات استان، انجمن شاهنامه‌خوانی، انجمن دانش‌آموختگان تئاتر تبریزو انجمن خوشنویسان، از جمله تشکل‌هایی بودند که در این دیداربه معرفی فعالیت‌های ‌فرهنگی‌هنری و برنامه‌های اجرایی و صنفی خود پرداختند.