دود غلیظ پالایشگاه تبریز ناشی از سوختن گازهای هیدروکربنی بود
دود غلیظ پالایشگاه تبریز ناشی از سوختن گازهای هیدروکربنی بود

رئیس اداره روابط عمومی و امور بین المللی پالایشگاه تبریز گفت: دود و آتش غلیظی که بر فراز پالایشگاه تبریز مشاهده شد ناشی از سوختن گازهای هیدروکربنی بود.

به گزارش عصرتبریز، شاکر خفایی درباره دود غلیظی که صبح امروز از پالایشگاه تبریز دیده می‎شد، اظهار داشت: دود و آتش غلیظی که امروز بر فراز این واحد تولیدی مشاهد شد، ناشی از هدایت حجم بزرگی از مواد هیدروکربنی به مشعل ایمنی و سوختن آن به عنوان بخشی از فرآیند طبیعی راه اندازی مجدد بود.

وی افزود: تعمیرات اساسی رایج پالایشگاه به لطف خدا و تلاش همکاران بدون هیچ گونه حادثه و مشکلی پایان یافت و واحدها در حال راه‌اندازی مجدد هستند.

بیشتر بخوانبد:

توضیحات آتش نشانی درباره دود غلیظ در غرب تبریز

خفایی افزود: در زمان راه اندازی واحدها، به منظور رعایت دستورالعمل های ایمنی، مجبور به بستن اضطراری یکی از واحدهای در حال راه اندازی پالایشگاه بودیم که این امر نیز به نوبه خود موجب هدایت حجم انبوهی از مواد هیدروکربنی در زمانی کوتاه به مشعل ایمنی پالایشگاه شد و دود و شعله مشاهده شده بر فراز مشعل نیز ناشی از سوخت گازهای انتقالی در آن بود.

رئیس اداره روابط عمومی و امور بین المللی پالایشگاه تبریز اضافه کرد: واحد یاد شده، مجدد، مطابق طراحی در مدار قرار گرفت و شرایط کاملا تحت کنترل است.