عصر تبریز:تلگرام مانند واتساپ یکی از شبکه‌های پیام‌رسان موبایل است که به خاطر میزان بالای امنیت و رمزگذاری‌اش شهرت دارد. گروه موسوم به داعش پروپاگاندا و تبلیغات سیاسی‌اش را از شبکه اجتماعی توییتر به اپلیکیشن ارسال پیامک تلگرام منتقل کرده است. به گزارش ایسنا به نقل از بی.بی.سی، در چند سال گذشته این گروه در […]

عصر تبریز:تلگرام مانند واتساپ یکی از شبکه‌های پیام‌رسان موبایل است که به خاطر میزان بالای امنیت و رمزگذاری‌اش شهرت دارد.

گروه موسوم به داعش پروپاگاندا و تبلیغات سیاسی‌اش را از شبکه اجتماعی توییتر به اپلیکیشن ارسال پیامک تلگرام منتقل کرده است.

به گزارش ایسنا به نقل از بی.بی.سی، در چند سال گذشته این گروه در توییتر فعال بود و حساب‌های مختلفی داشت اما توییتر یکی پس از دیگری حساب‌هایش را بسته است.

اکنون گروه داعش از امکان تازه‌ای که تلگرام ماه گذشته معرفی کرده استفاده کرده و کانال تلگرام خودش را راه‌اندازی کرده است.

کانال‌های تلگرام به کاربرانش اجازه می‌دهد پیام‌هایشان را به تعداد نامحدودی از مخاطبان برسانند.

گروه داعش امیدوار است شرکت تلگرام که در برلین مستقر است وضعیت باثبات‌تری برای ارائه پروپاگاندایش فراهم کند.

اما تلگرام در وب‌سایتش گفته است هر نوع محتوای غیرقانونی را که از طریق این اپلیکیشن در معرض دید عموم قرار بگیرد حذف خواهد کرد.

تلگرام مانند واتساپ یکی از شبکه‌های پیام‌رسان موبایل است که به خاطر میزان بالای امنیت و رمزگذاری‌اش شهرت دارد.

گروه داعش هم‌اکنون در تلگرام یک حساب رسمی دارد.

این کانال ۲۶ سپتامبر به راه افتاده و در حال حاضر بیش از چهار هزار و ۵۰۰ عضو دارد.

این گروه در کانال تلگرام خود مدعی شده است که روز سه شنبه در شهر عدن در جنوب یمن به هتل محل اقامت نیروهای سعودی و امارات حمله کرده است.

در تابستان ۲۰۱۴ گروه داعش فعالیتش را در شبکه‌های اجتماعی از جمله توییتر آغاز کرد و پس از بسته شدن حساب‌هایش از حساب‌هایی غیررسمی برای تبلیغاتش استفاده کرد.

پژوهشگران موسسه‌ بروکینگز در آمریکا در ماه مارس گذشته (اسفندماه) با “سرشماری” هواداران توییتری گروه موسوم به داعش اعلام کردند که این گروه توانسته “اثری بزرگ” روی شبکه‌های اجتماعی آنلاین بگذارد.

این موسسه که در سه ماه پایانی سال ۲۰۱۴ هواداران داعش در توییتر را رصد کرده بود گفت که در این دوره ۴۶ هزار حساب کاربری آنان را شناسایی کرده است.