بهره‌مندی بازنشستگان تبریزی از مزایای کارت منزلت هوشمند
بهره‌مندی بازنشستگان تبریزی از مزایای کارت منزلت هوشمند

سخنگو و عضو هیات رئیسه شورای اسلامی شهر تبریز از بهره‌مندی بازنشستگان تبریزی از مزایای کارت منزلت هوشمند خبر داد.

به گزارش عصرتبریز، کریم صادق زاده تبریزی امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران، اظهار داشت: به منظور تکریم بازنشستگان عزیز تبریزی بالای ۶۰ سال سن همچنین ارائه خدمات و تجلیل از بازنشستگان و به‌خصوص بازنشستگان شهرداری تبریز و نیز بهره‌مندی افراد تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره)، بهزیستی و روشندلان کارت منزلت هوشمند در اختیار این عزیزان قرار می‌گیرد.

دبیر کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تبریز ادامه داد: این کارت برای بهره‌مندی از خدمات رفاهی و از جمله استفاده از وسایط نقلیه عمومی طرحی با اعتبار بالغ بر ۱۲ میلیارد ریال از سوی شهرداری تبریز به شورای اسلامی شهر ارائه شده است.

صادق زاده خاطرنشان کرد: در مرحله اول اجرای این طرح بهره‌مندی از خدمات BRT و مترو برای دارندگان کارت با ۵۰ درصد تخفیف، دیدار از موزه‌های شهرداری با ۲۰ درصد تخفیف و عضویت در کتابخانه‌ها و فرهنگسراهای شهرداری تبریز به‌صورت برای تمام بازنشستگان رایگان امکان‌پذیر خواهد بود.

وی تصریح کرد: استفاده از سالن‌های ورزشی با دریافت ۲۰ درصد، استفاده از چکاپ سالانه با دریافت ۲۰ درصد و استفاده از تالارهای شهرداری تبریز با ۵۰ درصد تخفیف برای بازنشستگان شهرداری تبریز ممکن است.

سخنگوی شورای اسلامی شهر تبریز در ادامه یادآور شد: در مرحله دوم این طرح اجرای بیمه تکمیلی درمان برای بازنشستگان شهرداری تبریز به همراه همسران خود اجرا خواهد شد.

صادقزاده با بیان اینکه پیشنهاد شد شرط سنی برای بهره‌مندی از این امکانات حذف شود بیان داشت: این لایحه که توسط شهرداری تبریز به شورای اسلامی شهر ارائه شده است، ضمن تصویب کلیات و بررسی در کمیسیون برنامه و بودجه به منظور بررسی بیشتر به کمیسیون‌های فرهنگی اجتماعی، عمران، حمل و نقل و ترافیک ارجاع داده شده است.