احداث مجتمع فرو آلیاژ ارس با اشتغالزایی یکهزار و ۱۴۰ نفر در منطقه آزاد ارس

دسته: آذربایجان شرقی , ارس
بدون دیدگاه
سه شنبه - ۲۱ مهر ۱۳۹۴

عصر تبریز: مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس از احداث مجتمع فروآلیاژ ارس با اشتغالزایی یک هزار و ۱۴۰نفر و سرمایه گذاری بیش از ۱۳ هزار و ۷۲۱ میلیارد ریالی بخش خصوصی در این منطقه خبر داد.

انهدام یک تیم تروریستی در جنوب شرق ایران توسط سپاه-shia muslim-22708

محسن خادم عرب باغی در حاشیه بازدید از پروژه فروآلیاژ ارس پیشرفت فیزیکی این پروژه را رضایت بخش عنوان کرد و افزود: ظرفیت تولید سالانه مجتمع فروآلیاژ ارس در فاز اول ۵۰ هزار تن فروسیلیس و ۳۵ هزار تن سیلیکون متال می باشد.

وی گفت: عملیات احداث این مجتمع در زمینی به وسعت ۱۰۰ هکتار از اوایل سالجاری آغاز شده است و هم اکنون عملیات احداث فازهای اول و دوم در سایت صنایع سنگین منطقه آزاد ارس در حال اجراست.

عرب باغی با بیان اینکه فازهای بعدی این مجتمع بر اساس بازاریابی های انجام گرفته احداث و تکمیل خواهد شد، از صرفه جویی ارزی قابل توجه این مجتمع خبر داد و افزود: تنها با راه اندازی و آغاز تولید در فاز نخست، بیش از ۱۵۰ میلیون دلار صرفه جویی ارزی برای کشور انجام می پذیرد.

وی میزان ظرفیت تولید نهایی این مجتمع را ۳۰۰ هزار تن در سال اعلام کرد و افزود: محصولات این مجتمع در صنایع فولاد و آلومینیوم کاربرد داشته و بیش از ۸۰ درصد محصولات به کشورهای هدف صادر می شود.

منطقه آزاد ارس بعنوان صنعتی ترین منطقه آزاد ایران با چهار محدوده منفصل در جلفا، نوردوز، خداآفرین و قلی بگلو، در شمال غرب ایران و در ۱۳۰ کیلومتری مرکز آذربایجان شرقی واقع بوده و با کشورهای آذربایجان، ارمنستان و جمهوری خود مختار نخجوان هم مرز می باشد.

 

 

 

 


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
کانال تلگرام پایگاه خبری عصر تبریز
دیدگاه ها
صرف نظر از پاسخگویی

سوال امنیتی *

آذربایجان شرقی
ایران
بین الملل