عید فطر شباهت‌های زیادی به روز قیامت دارد
عید فطر شباهت‌های زیادی به روز قیامت دارد

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اهمیت عید سعید فطر گفت: عید فطر شباهت‌های زیادی به روز قیامت دارد.

به گزارش عصرتبریز، آیت الله محمدتقی پورمحمدی صبح امروز در خطبه‌های نماز عید سعید فطر در مراغه گفت: بزرگترین وعده الهی در عید فطر آمرزش روزه داران است و عید سعید فطر به عنوان یکی از اعیاد بزرگ امت اسلامی مطرح است.

وی با بیان اینکه عید فطر بسیار به روز قیامت شبیه است، گفت: در روز عید فطر برای اقامه نماز از منازل خود خارج شده و در مصلی‌ها وقوف می‌کنیم و در روز قیامت نیز در محضر الهی آماده حسابرسی به اعمال خود خواهیم بود.

پورمحمدی با اشاره به اهمیت حق الناس گفت: به جای آوردن واجبات، احقاق حق الناس و توبه به درگاه الهی باعث بخشش گناهان و مغفرت پروردگار می‌شود.

امام جمعه مراغه با اشاره به قیام ۱۵ خرداد اظهار داشت: حرکت و قیام ملت بزرگ ایران در ۱۵ خرداد سرآغازی بر شکل گیری و پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی در سال ۵۷ شد. در ۱۵ خرداد سال ۴۲ در زمان غربت اسلام، شهدای گرانقدر سینه‌های خود را در برابر رژیم طاغوت سپر کردند.

عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه بنای انقلاب و فرهنگ شهادت در ۱۵ خرداد نهاده شد، گفت: این قیام بعدها باعث پیروزی انقلاب اسلامی و تشکیل نظام جمهوری اسلامی شد.

پورمحمدی با اشاره به سالروز ارتحال بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی امام خمینی (ره) گفت: امام خمینی با مدیریت خود این انقلاب را بنا نهادند و ایشان برای احیای ارزش‌های اسلامی و انقلابی تلاش بسیاری کردند.