فعالیت نزدیک به ۵۰ پایگاه خبری و ۲۰۰ نشریه در استان آذربایجان شرقی/ افزایش ۳۰ درصدی نشریات و پایگاه های خبری طی ۶ ماه سال جاری از نظر کمی

دسته: آذربایجان شرقی , ویژه
بدون دیدگاه
چهارشنبه - ۲۲ مهر ۱۳۹۴

عصر تبریز: مراسم افتتاحیه دفتر رسمی خبرگزاری تسنیم آذربایجان شرقی در بیت آیت الله شبستری، امام جمعه تبریز با حضور علی اکبر صفی پور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی، تنی چند از اعضای شورای شهر، سرهنگ قادری جانشین فرمانده سپاه عاشورا، عباس درویش توانگر قائم مقام خبرگزاری تسنیم و همچنین الهام چرخنده، بازیگر سینما برگزار شد.

۱۴۲۰۹

در این مراسم مهدی کاظم زاده به عنوان مدیرمسوول این دفتر در آذربایجان شرقی معرفی شد.

علی اکبر صفی پور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی در مراسم افتتاحیه دفتر رسمی خبرگزاری تسنیم آذربایجان شرقی با اشاره وضعیت مطبوعات و رسانه های استان گفت: امسال سال بسیار خوبی از نظر کمیت برای پایگاه های خبری و نشریات استان بود.

وی گفت: ما در ۶ ماه گذشته سال جاری شاهد ۳۰ درصد افزایش کمی نشریات، خبرگزاری ها و پایگاه های خبری که در استان آذربایجان فعالیت می کنند را بودیم.

صفی پور افزود: این تعداد هم اکنون به ۲۵۰ مورد رسیده است، که نزدیک به ۲۰۰ مورد مربوط به نشریات مختلف از قبیل روزنامه، هفته نامه، ماهنامه، فصل نامه، دو هفته نامه و…منتشر می شوند، که در بین روزنامه ها در کشور، استان آذربایجان شرقی بعد از تهران رتبه دوم را داراست.

وی خاطرنشان ساخت: در استان آذربایجان شرقی ۱۳ مورد امتیاز روزنامه صادر شده که از ۱۲ مورد در حال انتشار بوده و یک مورد دیگر به زودی منتشر می شود، در زمینه پایگاه های خبری نیز بیش از ۵۰ مورد پایگاه خبری در استان داریم.

علی اکبر صفی پور در ادامه افزود: سال گذشته ۳ مورد پایگاه خبری دارای مجوز رسمی بود، امسال این تعداد به نزدیک ۵۰ مورد افزایش یافته است. یعنی تعداد زیادی از سایت ها و پایگاه های خبری که بطور غیر رسمی فعالیت داشتند از هیئت نظارت بر مطبوعات وزارت ارشاد مجوز رسمی فعالیت را دریافت نمودند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی در پایان با اشاره به فعالیت پایگاه های خبری و خبرگزاری هایی که در سطح ملی و فرا ملی فعالیت می کنند افزود: خوشبختانه اکثر قریب به اتفاق خبرگزاری های ملی در استان ما سرپرستی و دفتر دارند و در این میان نیز خبرگزاری تسنیم نیز طی جلساتی که باهم داشتیم کارهای آغاز بکار فعالیت دفتر استانی این خبرگزاری نیز انجام شده است.

صفی پور فضای حاکم بر مطبوعات و نشریات استان را بسیار صادقانه و توام با همدلی و هم زبانی ارزیابی کرد.

 

 


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
کانال تلگرام پایگاه خبری عصر تبریز
دیدگاه ها
صرف نظر از پاسخگویی

سوال امنیتی *

آذربایجان شرقی
ایران
بین الملل