پوتین: به همه توافق‌ها با ایران پایبندیم
پوتین: به همه توافق‌ها با ایران پایبندیم

رئیس جمهوری روسیه بر پیگیری همه‌ی توافق‌ها و طرح‌های مشترک با ایران و پایبندی به همه‌ی تعهدات خود تاکید کرد.

به گزارش عصرتبریز، ولادیمیر پوتین عصر دیروز پنجشنبه در دیدار با روسا و مدیران خبرگزاری‌های مهم جهان در حاشیه اجلاس بین المللی سن پترزبورگ، گفت با وجود محدودیت‌ها و تحریم‌های موجود، روسیه همه‌ی توافق‌ها و طرح‌های مشترک با ایران را پیگیری می‌کند و همواره به تعهدات خود پایبند است.

پوتین با تاکید بر شفافیت موضع مسکو در قبال تهران، افزود: مسیری که آمریکا در مقابل ایران در پیش گرفته، مسیری رو به بن بست است و روسیه از امکانات خود برای حل مسایل موجود با گفتگو و از طریق دیپلماتیک استفاده می‌کند.

وی تاکید کرد: ایران امروز کشوری است که بیشترین بازرسی‌ها در آن انجام می‌گیرد و آژانس بین المللی انرژی اتمی نقض نشدن تعهدات ایران در برجام و نبود هرگونه تخلف در این عرصه را تایید می‌کند.

رئیس جمهور روسیه افزود: بعضی‌ها ممکن است از اقدامات ایران یا روسیه در منطقه انتقاد کنند، اما به نظر مسکو، این موضوع‌ها ربطی به توافق هسته‌ای ندارد؛ نباید فراموش کرد که با تلاش‌های ایران، ترکیه و روسیه به خونریزی‌ها در سوریه پایان داده شد و تهران سهم بزرگی در این عرصه داشت.

پوتین همچنین گفت: نباید به دلیل اختلاف در برخی مسائل، پیشرفت‌ها در دیگر زمینه‌ها را از بین برد؛ بنابراین باید با ایران وارد مذاکره شد و در نهایت به گفتگوهای عادی بازگشت.