” قیزیل قافیه لر”،  مجلس شعری در عزای حسینی
” قیزیل قافیه لر”،  مجلس شعری در عزای حسینی

عصر تبریز: «قیزیل قافیه‌لر » بهانه‌ای است برای سرایش آثاری جدید و فاخر در عرصه شعر رثایی آذربایجان و مجالی است برای عرضه آن از قاب شبکه استانی سهند برای مخاطبین علاقمند. در هر برنامه دو تن از شاعران  گرانسنگ اشعار سروده شده خود را عرضه میکنند و به بهانه این اشعار کارشناسان برنامه در […]

عصر تبریز: «قیزیل قافیه‌لر » بهانه‌ای است برای سرایش آثاری جدید و فاخر در عرصه شعر رثایی آذربایجان و مجالی است برای عرضه آن از قاب شبکه استانی سهند برای مخاطبین علاقمند.

IMG_20151027_003807

در هر برنامه دو تن از شاعران  گرانسنگ اشعار سروده شده خود را عرضه میکنند و به بهانه این اشعار کارشناسان برنامه در باب شعر رثایی سخن گفته بر سالار شهیدان مویه مینمایند. سرایش‌ها در ۵ بخش «ردیف و قافیه»، «موضوع و مضمون»، «واژگان»، «ترجمه»، و « بحر و وزن»  و بر مبنای  بیت یا ابیات ارایه شده به عناوین «سر خط» صورت میگیرد. سر خط‌های ارایه شده بر مبنای موضوع روز عزاداری‌های مرسوم در آذربایجان انتخاب میشوند. میزان ارایه شده اشعار در برنامه ۳ تا ۵ بیت میباشند. ۳ بیت غزل-مرثیه تا یک بند مخمس یا مسدس مرسوم در نوحه های آذربایجانی.

این برنامه فاخر که توسط شبکه سهند تولید و پخش میگردد در ایام محرم و صفر هر روز از ساعت ۲۰:۳۰ میزبان خانه های دوستداران اشعار و مراثی خواهد بود.

عوامل تولید این برنامه عبارتند از:

تهیه کننده: مهدی نعلبندی

تصویربرداران: محمد جلیلی – کمال پورفرج – مسعود وطن خواه – علی عباسیان – فرامرز تبک

صدابردار: قاسم اندرزگو

کارگردان: محمد ندیمی

کارگردان هنری: بهرام محرم زاده