عصر تبریز: رئیس پلیس فتا استان آذربایجان‌شرقی گفت: فردی که در فضای مجازی در تبریز اقدام به انتشار تصاویر مبتذل می‌کرد، شناسایی و دستگیر کرد. محمد قاسملو امروز در گفت‌وگو با فارس در تبریز اظهار داشت: در پی رصد فضای مجازی توسط کارآگاهان و مهندسان پلیس فتا مشخص شد فردی در این فضا اقدام به […]

عصر تبریز: رئیس پلیس فتا استان آذربایجان‌شرقی گفت: فردی که در فضای مجازی در تبریز اقدام به انتشار تصاویر مبتذل می‌کرد، شناسایی و دستگیر کرد.

محمد قاسملو امروز در گفت‌وگو با فارس در تبریز اظهار داشت: در پی رصد فضای مجازی توسط کارآگاهان و مهندسان پلیس فتا مشخص شد فردی در این فضا اقدام به انتشار برخی تصاویر مبتذل می‌کند که مراتب در دستور کار کارآگاهان پلیس فتا قرار گرفت.

وی تصریح کرد: پس از اخذ دستور مقام قضایی و بررسی‌های فنی و تخصصی پلیس و اخذ مستندات و فرد متخلف شناسایی و به محل پلیس فتا منتقل شد.

این مقام انتظامی افزود: در بررسی بیشتر و بازجویی‌های انجام یافته مشخص شد متهم تصاویر را از اینترنت جمع‌آوری و متاسفانه برای افراد متخلف می‌فرستد که دلیل کار خود را عدم آگاهی از جرم بودن عمل ارتکابی اعلام کرد، لذا پرونده تشکیل و جهت سیر مراحل قضایی به دادسرا تحویل شد.

رئیس پلیس فتا آذربایجان شرقی در پایان خاطرنشان کرد: برابر ماده ۱۴ قانون جرائم رایانه ای هر کس به وسیله‌ی سامانه‌های رایانه‌ای یا مخابراتی یا حامل‌های داده، محتویات مستهجن را منتشر، توزیع یا معامله کند و یا به قصد تجارت یا افساد تولید یا ذخیره یا نگهداری کند به حبس از ۹۱ روز تا دو سال یا جزای نقدی از ۵ میلیون ریال تا چهل میلیون ریال یا هر دو مجازات محکوم می‌شود.