آغاز عملیات اجرایی بزرگترین پروژه زیست محیطی شهرداری تبریز
آغاز عملیات اجرایی بزرگترین پروژه زیست محیطی شهرداری تبریز

معاون فنی و عمرانی شهردار تبریز گفت: عملیات اجرایی توسعه مرکز دفن بهداشتی پسماند و تکمیل تصفیه خانه مرکز دفن زباله آغاز می شود.

به گزارش عصرتبریز، محمد حسین اسحقی با اعلام این خبر اظهار کرد: در اجرای این پروژه سلول های ۱ تا ۵ مرکز دفن بهداشتی پسماند خاکبرداری احداث و در کنار آن، تصفیه خانه مرکز دفن زباله نیز تکمیل می شود.

وی با بیان اینکه سلول شماره ۱ مرکز دفن بهداشتی پسماند شهرداری تبریز در حال تکمیل است، گفت: به دنبال تکمیل شدن آن، احداث سلول های شماره ۲ و ۳ در اولویت قرار دارد.

اسحقی در خصوص تکمیل تصفیه خانه مرکز دفن زباله نیز اظهار کرد: تصفیه خانه شیرابه موجود در مرکز دفن مطابق با استانداردها بوده اما میزان شیرابه تولیدی در این مرکز پاسخگو نبوده و باید نسبت به تکمیل آن اقدام شود.

معاون فنی و عمرانی شهردار تبریز ارزش این قرارداد را ۵۰۰ میلیارد ریال اعلام کرد و گفت: این پروژه مهمترین و بزرگترین پروژه زیست محیطی شهرداری تبریز بوده و به صورت EPCF از طریق قرارگاه خاتم اجرا می شود.

وی در پایان خاطر نشان کرد: نظارت بر اجرای این پروژه نیز به سازمان مدیریت پسماندهای شهرداری تبریز واگذار شده و امیدواریم تا پایان سال شاهد اجرای کامل و بهره‌برداری از این پروژه مهم باشیم.