«فریدون بابایی اقدم» نائب رئیس کمیسیون شهرسازی کلانشهرها شد
«فریدون بابایی اقدم» نائب رئیس کمیسیون شهرسازی کلانشهرها شد

رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر تبریز به عنوان نائب رئیس اول مجمع مشورتی روسای کمیسیون‌های شهرسازی و معماری شوراهای اسلامی کلانشهرها و مراکز استان‌ها انتخاب شد.

به گزارش عصرتبریز، فریدون بابایی اقدم در انتخابات نخستین اجلاس مجمع مشورتی روسای کمیسیون‌های شهرسازی و معماری شوراهای اسلامی کلانشهرها و مراکز استانها، با کسب ۱۳ رأی به عنوان نایب رئیس اول انتخاب شد.

در جریان برگزاری این اجلاس «محمد سالاری» رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای اسلامی شهر تهران با کسب ۲۲ رأی از ۲۵ رأی توانست در رقابت با محسن عباسی رئیس کمیسیون عمران و شهرسازی شورای یزد، به ریاست این مجمع انتخاب شود.

همچنین با رأی اعضا، «فریدون بابایی اقدم» رئیس کمیسیون شهرسازی تبریز با کسب ۱۳ رأی به عنوان نایب رئیس اول و «محسن عباسی» با کسب ۱۰ رأی به عنوان نایب رئیس دوم انتخاب شدند.

این مجمع به منظور ایجاد شبکه همکاری مشترک بین کمیسیون‌های شهرسازی و معماری شوراهای اسلامی کلانشهرها و مراکز استان‌ها و بسترسازی برای تبادل تجربیات و اتخاذ تصمیمات مشترک در راستای تحقق هرچه بهتر مفاد قانون شوراها و تقویت شوراها و حوزه مدیریت شهری و همچنین در راستای ارتقا کیفیت شهرها و محیط زندگی شهروندان و تحقق مأموریت‌های شهرسازی و معماری مصوب در اسناد فرادست و همچنین مشارکت مؤثر در سیاستگذاری‌ها، برنامه‌ریزی‌ها و تهیه طرح‌های شهری با توجه به رویکردها و روش‌های نوین علمی، فنی و شرایط و مقتضیات محلی با هماهنگی بین شهرهای مراکز استان‌های کشور تشکیل می‌شود.

نخستین اجلاس مجمع مشورتی روسای کمیسیون‌های شهرسازی و معماری کلانشهرها و مراکز استان‌ها روز چهارشنبه ۱۲ تیرماه ۹۸ با حضور محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی، محسن هاشمی رئیس شورای شهر تهران، مرتضی الویری رئیس شورای عالی استان‌ها، پیروز حناچی شهردار تهران، فرزانه صادق دبیر شورای عالی شهرسازی و معماری کشور، جمالی نژاد معاون عمرانی وزارت کشور و رئیس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور و رؤسای کمیسیون‌های شهرسازی و معماری ۳۱ مرکز استان به میزبانی کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران برگزار شد.