عصر تبریز: مدیرعامل شرکت گاز آذربایجان شرقی از وصل گاز طبیعی نیروگاه حرارتی تبریز خبر داد. ولی الله دینی دقایقی پیش به خبرگزاری صدا و سیما گفت با پیگیریهای انجام شده و ابلاغ مرکز مدیریت تولید، انتقال و توزیع شرکت ملی گاز ایران و معاونت هماهنگی و نظارت بر بهره برداری شرکت توانیر، گاز نیروگاه […]

عصر تبریز: مدیرعامل شرکت گاز آذربایجان شرقی از وصل گاز طبیعی نیروگاه حرارتی تبریز خبر داد.

ولی الله دینی دقایقی پیش به خبرگزاری صدا و سیما گفت با پیگیریهای انجام شده و ابلاغ مرکز مدیریت تولید، انتقال و توزیع شرکت ملی گاز ایران و معاونت هماهنگی و نظارت بر بهره برداری شرکت توانیر، گاز نیروگاه تبریز از عصر امروز دایر شد.

وی افزود بر اساس این ابلاغ روزانه دو میلیون متر مکعب گاز مصرفی نیروگاه گازی و حرارتی تبریز تا زمانیکه حالت اضطرار و افت فشار در شبکه سراسری گاز پیش نیاید تامین خواهد شد.

شرکت مدیریت تولید برق آذربایجان شرقی هم اعلام کرد با وصل گاز نیروگاه گازی و حرارتی تبریز فعالیت دو خط تولید برق این نیروگاه از سر گرفته شد.

این شرکت افزود با آغاز مجدد فعالیت این خطوط ، برق تولیدی در این نیروگاه از ساعت ۲ بامداد فردا در اختیار شبکه سراسری قرار خواهد گرفت.

فعالیت نیروگاه تبریز به علت آلایندگی هوا به خاطر استفاده از سوخت مازوت به جای گاز ، از ۲۵ مهر با دستور قضایی متوقف شده بود.

نیروگاه تبریز در جنوب غربی این شهر در فاصله ۱۶ کیلومتری جاده تبریز – آذرشهر واقع شده و دارای ۲ واحد بخار و ۲ واحد گازی است.