قرارگاه سایبری در آذربایجان شرقی راه اندازی می شود

دسته: آذربایجان شرقی
بدون دیدگاه
یکشنبه - ۳ آبان ۱۳۹۴

عصر تبریز: مدیرکل پدافند غیرعامل آذربایجان شرقی از راه اندازی قرارگاه سایبری در استان خبر داد.

سردار احمد جهان سری امروز در نشست خبری در آستانه هفته پدافند غیر عامل گفت : پس از آغاز به کار قرار گاه زیستی در سال گذشته ، قرارگاه سایبری استان هم هفته جاری به ریاست استاندار آذربایجان شرقی و عضویت معاونان استاندار و روسای دانشگاهها فعالیت خود را آغاز میکند.

وی فضای مجازی را مهمترین و گسترده ترین فضای آسیب پذیر در شرایط کنونی دانست و گفت قرارگاه سایبری تلاش خواهد کرد با شناسایی نیازها و تهدیدها و نواقص و ضعفهای فضای مجازی ، برای حل آنها به روش کارشناسی اقدام و نتایج به جامعه منتقل شود.

مدیرکل پدافند غیرعامل آذربایجان شرقی با بیان اینکه تنها آموزش میتواند اصول بهره گیری درست از فناوریها را ترویج کند افزود آنچه درراس فعالیتهای ما قرار دارد آموزش همگانی در خصوص آسیبهای جدید ، مولفه ها و فناوریهای جدید برای کاهش این آسیبها و استفاده از فرصتهای بهتر برای حفظ پایداری جامعه است.

وی گفت : تهدیدات در ۸ بخش کلی به صورت مستمر پایش میشود که بر اساس اولویت شامل بخش سایبری ، زیستی ، پرتوی ، کابلدی ، دفاع عمومی ، شیمیایی ، اقتصادی و مردم محور است و به دلیل گستردگی نفوذ و درگیری اقشار و سنین مختلف جامعه تهدیدات سایبری از اهمیت اصلی برخوردار است.

وی تاکید کرد باید با فرهنگ سازی در زمینه مشارکت و ایفای نقش در پدافند غیرعامل علاوه بر حفظ هویت ، از نشاط جامعه نیز مراقبت شود.

جهان سری آموزش ۳ هزار نفر از مدیران و کارشناسان ارشد دستگاههای اجرایی ، هزار نفر از مدیران مدارس ، ۶۰۰ نفر معلم و نیز ۵۰ رابط پدافند غیر عامل برای آموزش اقشار مختلف مردم را از مهمترین اقدامات این اداره کل در نیمه نخست سال اعلام کرد.

۴ تا ۱۰ آبان هفته پدافند غیرعامل نامگذاری و شعار امسال این هفته نیز مصون سازی کشور با همدلی و همزبانی ملت و دولت تعیین شده است.

پدافند غیرعامل به مجموعه ای از اقدامات دفاعی غیرمسلحانه در راستای افزایش بازدارندگی، کاهش آسیب پذیری، ارتقای پایداری و تسهیل مدیریت بحران در مقابل تهدیدها گفته می شود.

منبع:  خبرگزاری صدا و سیما


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
کانال تلگرام پایگاه خبری عصر تبریز
دیدگاه ها
صرف نظر از پاسخگویی

سوال امنیتی *

آذربایجان شرقی
ایران
بین الملل