همنوایی برای توسعه آذربایجان

دسته: آذربایجان شرقی
بدون دیدگاه
جمعه - ۲۲ آبان ۱۳۹۴

عصر تبریز: هفت سال پیش در چنین روزهایی بود که در دوران طلایی وب نویسی و وبلاگ نویسی، ” نصر” پا به عرصه رسانه های دیجیتال کشور گذاشت آن زمان هنوز سونامی ” نیوزها” راه نیافتاده بود.

“نصر” آمد تا بگوید از ناگفته ها در دورانی که هنوز به هویت رسانه های مجازی چندان تاکید نمی شد و این بود که دغدغه راه اندازی رسانه ای با هویت و شناسنامه مشخص آن هم در ابعاد منطقه ای به ذهن ها متبادر شد و “نصر” با رعایت اصل استقلال  پای به میدان تلاش و تکاپوی رسانه ای گام نهاد.

همانطوری که از روز اول نیز گفتیم تلاش کرده و می کنیم تا در مسیر توسعه آذربایجان و ایران عزیز قلم زنیم و در این میان صرفا بلندگوی مدیران دستگاه های اجرایی نباشیم بلکه با اتکا به توان مردم آگاهی بخشی را اولویت خود قرار داده به نوعی “ندای مردم” باشیم.

هفت سال تلاش مستمر در وادی رسانه ای آذربایجان دشواری های خاص خود را دارد که فعالان و همکاران رسانه ای بی تردید خوب درک می کنند ولی همین فضای رسانه ای موجود نیز شیرینی های دلچسبی دارد که همت ما را بر تدوام در مسیر پرسنگلاخ موجود، مضاعف می کند.

“نصر” تلاش کرده است تا از موضوعات ملی دور نباشد ولی به عنوان یک رسانه منطقه ای بر روی موضوعات و چالش های  منطقه ای تاکیدی خاص دارد.

اگر چه در این وادی پرنقص بوده و همواره بی مهرهای ها را چشیده ایم ولی معتقدیم ” آسودگی ما در عدم ماست”

آذربایجان عزیز مشکلات و چالش های فراوانی در ابعاد مختلف دارد ولی این به معنای ناامیدی  و یاس نیست بلکه برای ساختن خانه ، باید خود دست به کار شویم و از دیگران انتظار نداشته باشیم.

بی شک آذربایجان پیشرفته و مترقی برای ایران عزیز یک افتخار است. همگرایی و همنوایی در رفع چالش های موجود در استان یک نیاز اساسی است.

دوستی بسیار عالی می گفت که “اگر همانطوری که مردم آذربایجان و ترک زبان در سراسر کشور به ویژه استان های شمال غربی در محکومیت برنامه موهن شبکه دوم سیما همنوا و یکصدا شده و در نهایت موجب برخورد صریح با عوامل آن برنامه شدند، ای کاش در رفع معضلات اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی منطقه نیز همانگونه یکصدا شوند” ولی افسوس این چنین نیست!

امروز رسالت رسانه های آذربایجان بس سنگین است چرا که برای بهبود چالش های پیش رو باید تلاشی مضاعف کرد . انتخابات آتی مجلس شورای اسلامی تنها یک انتخابات برای پر کردن صندلی های سبز بهارستان نیست، بلکه اگر می خواهیم

آینده ای درخشان و مترقی داشته باشیم باید نمایندگانی را راهی بهارستان کنیم که توان دفاع  از نیازها و مطالبات به حق مردم را داشته باشند . اگر امروز برخی مشکلات و خلاء ها در استان دیده می شود بی تردید بخشی از آن به عدم همنوایی مناسب نمایندگان فعلی مان در مجلس دارد.

بنابراین اگر رسانه ها با آگاهی بخشی و انتقال اطلاعات صحیح و آمارهای متقن به دور از سمت و سوی سیاسی و جناحی جریان فکری موجود در رسانه ها را به سمت توسعه و شکوفایی استعدادهای استان سوق دهند ، آینده ای درخشان را برای استان می توان ترسیم کرد.

… و امروز ۲۰ آبان ماه هفتمین سالروز تاسیس “نصر” است. امیدواریم در هفتمین سال فعالیت مان نیز در کنارمان باشید و ما را همواره از نظرات و دیدگاه های خود بهره مند سازید.

بسیار تلاش داریم تا از ظرفیت های موجود نهایت استفاده را کنیم ولی حفظ استقلال مالی و عدم وابستگی به این و آن هزینه های سنگینی را بر دوش مان  می گذارد که امیدواریم با حمایت و همت شما مخاطبان گرامی اگر چه کمبودهای فراوانی داریم ولی با همت همکاران جوان مان باز هم در کنارتان قلم فرسایی نماییم و با شعار “نگاه صریح رسانه” همواره انتخاب اول شما باشیم، این را ارج می نهیم و ثابت قدم به مسیرمان ادامه می دهیم.

* امیر کریم زاد شریفی – سردبیر

 


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
کانال تلگرام پایگاه خبری عصر تبریز
دیدگاه ها
صرف نظر از پاسخگویی

سوال امنیتی *

آذربایجان شرقی
ایران
بین الملل