وبسایت “نشنال اینترست” در گزارشی سلاح های پیشرفته ای را که ایران مایل است پس از لغو تحریم ها از روسیه خریداری کند، معرفی کرده است. به گزارش عصر تبریز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان؛ وبسایت “نشنال اینترست” در گزارشی نوشت: اطلاعیه های اخیر در خصوص تحویل سامانه ضد موشکی اس ۳۰۰ روسیه به ایران […]

وبسایت “نشنال اینترست” در گزارشی سلاح های پیشرفته ای را که ایران مایل است پس از لغو تحریم ها از روسیه خریداری کند، معرفی کرده است.
به گزارش عصر تبریز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان؛ وبسایت “نشنال اینترست” در گزارشی نوشت: اطلاعیه های اخیر در خصوص تحویل سامانه ضد موشکی اس ۳۰۰ روسیه به ایران لرزه بر تن دولت های غربی و رژیم صهیونیستی انداخته است. روسیه قرار است بر اساس قرارداد سال ۲۰۰۷ این کشور با ایران، ۵ سامانه از این موشک را به ایران تحویل دهد. تحویل این سامانه ها قرار است تا ۱۸ ماه آینده آغاز شود.

بر اساس این گزارش، ایران با استفاده از سامانه “اس۳۰۰” می تواند از حریم هوایی خود در مقابل اقدامات خصمانه دفاع کند. نشنال اینترست مدعی شد به دلیل بی اعتمادی غرب به ایران در استفاده از این سلاح ها در سوریه و عراق، روسیه تنها کشوری است که مایل به فروش سلاح های خود به تهران است. در این گزارش آمده است ایران ممکن است ۵ سلاح زیر را از روسیه خریداری کند:

۱٫ تانک تی-۹۰: ارتش ایران پیش از انقلاب اسلامی بیش از ۲۰۰۰ تانک مدرن داشت. اما در حال حاضر این تانکها فرسوده شده اند. خرید حدود هزار تانک تی-۹۰ می تواند به بازسازی ناوگان تانک این کشور کمک کند. این تانکها جدید ترین تانک ارتش روسیه هستند که تولید آن از سال ۱۹۹۵ آغاز شد.

تانک تی 90 روسی

تانک تی ۹۰ روسی

۲٫ جنگنده چند منظوره سوخو-۳۵: ناوگان هوایی ایران نیازمند تجهیزات مدرن است. سوخو ۳۵ یک جنگنده تک کابینه با قابلیت مانور بالاست. بدنه این جنگنده از تیتانیوم است تا بتواند تسلیحات بیشتری حمل کند.

جنگنده سوخو35 SU

جنگنده سوخو۳۵ SU

۳٫ کشتی نیروبر “ایوان گرن”: این کشتی نیروبر توانایی حمل سیزده تانک ۶۰تنی یا ۳۶ نفربر زرهی و بیش از ۳۰۰ سرباز را دارد. این کشتی می تواند به ارتقای نیروی دریایی ایران کمک کند.

کشتی نیروبر "ایوان گرن"

کشتی نیروبر “ایوان گرن”

۴٫ موشک های بالستیک کوتاه برد اسکاندر: ایران در حال حاضر موشک های بالستیک دارد؛ اما استفاده از موشک های کوتاه برد می تواند برای این کشور بسیار مفید باشد. موشک های اسکاندر می توانند سایت های موشکی، فرودگاه ها و دیگر اهداف نظامی را هدف قرار دهند.

موشک های بالستیک کوتاه برد اسکاندر

موشک های بالستیک کوتاه برد اسکاندر

۵٫ موشک ضد کشتی کلاب: به ادعای این وبسایت، خرید این نوع موشک به ایران امکان می دهد حمل و نقل خارجی را تهدید و تنگه هرمز را مسدود کند. نسل جدید موشک های روسیه سریعتر و دقیق تر است و قابلیت پرتاب از سکوهای استتار شده را دارد.