عصر تبریز: باشگاه تراکتورسازی تبریز حالا با یک مشکل برگ به اسم پایان خدمت بسیاری از بازیکنانش مواجه شده است. اگر هیات مدیره و مدیرعامل این تیم نتوانند این مشکل را حل کنند قطعا در نیمفصل دوم تراکتورسازان با مشکل بزرگی رو در رو خواهند شد. هجوم سربازان لیگ برتری به تیم فوتبال تراکتورسازی که […]

عصر تبریز: باشگاه تراکتورسازی تبریز حالا با یک مشکل برگ به اسم پایان خدمت بسیاری از بازیکنانش مواجه شده است.

بازیکنانی که خدمت شان تمام می شود

اگر هیات مدیره و مدیرعامل این تیم نتوانند این مشکل را حل کنند قطعا در نیمفصل دوم تراکتورسازان با مشکل بزرگی رو در رو خواهند شد.

هجوم سربازان لیگ برتری به تیم فوتبال تراکتورسازی که هم اینک به همراه ملوان از تیم های نظامی لیگ پانزدهم به حساب می آیند موجب شده تا ۸ بازیکن ظف یک ماه آینده با گرفتن کارت پایان خدمت خود، تراکتورسازی را با بحران بازیکن مواجه کنند. طبق لیستی که حوزه نظام وظیفه هفته قبل منتشر ساخت ۸ بازیکن فعلی باشگاه تراکتورسازی در پایان نیمفصل مدت سربازی شان به پایان می رسد و به صورت قانونی حق دارند که از تبریز بروند. البته مشکل بزرگ اینجاست که در این لیست ۸ نفره ۷ بازیکن با باشگاه های سابق خود قرارداد دارند و در صورت عدم موافقت باشگاه سابق، تراکتورسازی ولو اگر با بازیکن هم به توافق برسد،حق نگه داشتن آنها را نخواهد داشت.

بازیکنانی که خدمت شان تمام می شودبه عنوان مثال فرید کریمی هفته بعد یعنی ۳۰ آبان ماه زمان سربازی اش به پایان می رسد و اگر کریمی خودش هم بخواهد تا پایان فصل در تبریز بماند این علی دایی سرمربی صباست که این اجازه را به او نمی دهد. یعنی باید از همین حالا کریمی را بازیکن جداشده تراکتور دانست. بازیکنانی مثل عبدالله زاده،سامان نریمان جهان و سعید آقایی هم در این لیست هستند و تنها بازیکنی که نیمفصل قراردادش به پایان می رسد و با هیچ باشگاهی قرارداد ندارد بختیار رحمانی است.

بحران واقعی برای تراکتورسازی

یعنی تراکتورسازی در بهترین حالت می تواند با بختیار به توافق برسد و نهایتا چند بازیکن دیگر که باشگاه های سابق آنها اجازه ادامه حضور را بدهند. طی چند هفته گذشته شایعات زیادی پیرامون استعفای عباسی مدیرعامل تراکتورسازی به گوش رسید که گویا مشکل اصلی او همین موضوع بازیکنان سرباز است. اگر باشگاه نتواند مانع خروج این بازیکنان که اغلب از مهره های ثابت تونی اولیویرا هستند جلوگیری کنند آن وقت محمد عباسی بدون هیچ بهانه ای خودش ترجیح می دهد که برود چرا که ماندن در چنین شرایطی به صلاح او نیست.

بحران واقعی برای تراکتورسازی

بازیکنانی که خدمت شان تمام می شودحالا باید دید که هیات مدیره تراکتورسازی چگونه این مشکل بزرگ را مرتفع می کند. از دست دادن این حجم بازیکن آن هم در نیمفصل قطعا قرمزهای آذری را با یک بحران بی سابقه مواجه خواهد کرد. البته آنها این روزها سعی دارند تا به رسانه های بگویند در حال حل مشکل اند تا با اعتراض هواداران مواجه نشوند.

شاید بهتر بود قبل از شروع لیگ، باشگاه تراکتورسازی فکری به حال این بحران می کرد چرا که از ابتدا مشخص بود در دی ماه ۸ بازیکن سربازی شان تمام می شود و تراکتورسازی مجبور است با باشگاه های سابق آنها لابی کند.