عصر تبریز: “آسوشیتدپرس”  با استناد به منابع آشنا با سرویس های اطلاعاتی آمریکا و عراق نوشت: گروه تروریستی داعش اخیرا تحرکاتی را برای ساخت سلاح های شیمیایی انجام داده و حتی گروه ویژه ای را برای مطالعات و آزمایشات در این زمینه تشکیل داده است. خبرگزاری “آسوشیتدپرس” ضمن اعلام این مطلب، به نقل از یک […]

عصر تبریز: “آسوشیتدپرس”  با استناد به منابع آشنا با سرویس های اطلاعاتی آمریکا و عراق نوشت: گروه تروریستی داعش اخیرا تحرکاتی را برای ساخت سلاح های شیمیایی انجام داده و حتی گروه ویژه ای را برای مطالعات و آزمایشات در این زمینه تشکیل داده است.

تحرکات داعش برای ساخت سلاح های شیمیایی

خبرگزاری “آسوشیتدپرس” ضمن اعلام این مطلب، به نقل از یک منبع عالی رتبه در سرویس اطلاعاتی عراق نوشت:  داعشی ها می توانند هرجایی را برای لابراتوار های خود انتخاب کنند و از امکان استفاده از تعداد زیادی از کارشناسان غیر نظامی و نظامی برخوردار هستند. به گفته این منبع در ارتش عراق، حدود ۲۵ درصد نظامیان این کشور دارای ماسک های ضد گاز در صورت استفاده داعش از سلاح شیمیایی هستند.

حاکم الزاملی، رئیس کمیته امنیت و دفاع پارلمان عراق با استناد به داده های سازمان اطلاعات اظهار داشت داعش توانسته متخصصان خارجی و همچنین عراقی هایی را که در دوره حکومت صدام حسین در مجتمع نظامی صنعتی عراق کار می کردند، به کار ساخت سلاح شیمیایی جلب کند.

علاوه بر این سازمان اطلاعات عراق ادعا می کند که اهالی جمهوری چچن روسیه و آسیای جنوب شرقی از جمله خارجیانی هستند که در ساخت سلاح شیمیایی از جمله گازهای فلج کننده اعصاب به داعش کمک می کنند.