عصر تبریز: فرماندار تبریز گفت: سازمان های مردم نهاد خیریه آماده ساخت کتابخانه عمومی در تبریز هستند. رحیم شهرتی فر روز یکشنبه در حاشیه اجرای طرح سراسری یک کتابفروشی به وسعت ایران به مناسبت هفته کتاب، درگفت و گو با ایرنا، اظهار کرد: دو پیشنهاد انجمن حامیان کتابخانه سازی در دست اقدام است. وی با […]

عصر تبریز: فرماندار تبریز گفت: سازمان های مردم نهاد خیریه آماده ساخت کتابخانه عمومی در تبریز هستند.

رحیم شهرتی فر روز یکشنبه در حاشیه اجرای طرح سراسری یک کتابفروشی به وسعت ایران به مناسبت هفته کتاب، درگفت و گو با ایرنا، اظهار کرد: دو پیشنهاد انجمن حامیان کتابخانه سازی در دست اقدام است.

وی با بیان اینکه از طریق مناطق شهرداری پی گیر ساخت قرائت خانه های عمومی در محلات شهر هستیم ،افزود: ساخت و گسترش کتابخانه های عمومی از اولویت های سازمان های مردم نهاد ، دستگاه های دولتی و مناطق شهرداری ها است.

شهرتی فر گفت: تبریز از جمله شهرهایی است که به لحاظ ایجاد کتابخانه های عمومی سابقه طولانی دارد و اولین کتابخانه کشور در این شهر ساخته شده است.

وی خاطرنشان کرد: مردم تبریز در موضوع کتابخانه و توجه به اهمیت کتاب از پیشقراولان ایران هستند و نخستین چاپخانه نیز دراین شهر تاسیس شده است.

فرماندار تبریز اظهارکرد: به بهانه هفته کتاب فرصت را مغتنم شمردیم تا در کنار مسئولان فرهنگی تبریز به صورت نمادین سری به کتابفروشی های قدیمی شهر بزنیم و دراجرای طرح سراسری یک کتابفروشی به وسعت ایران مشارکت داشته باشیم .

وی یادآور شد: تبریز از نظر کتابفروشی های معتبر و از نظر تعداد این مراکز فرهنگی غنی بوده و به عنوان شهر دانشگاهی و فرهنگی مطرح است.

مدیرعامل سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تبریز نیز به ایرنا، گفت: با پیشرفت تکنولوژی های ارتباطی و رشد فضای مجازی میل و اقبال عمومی نسبت به کتاب کاهش یافته است که ضررهای آن در دهه های آینده خود را نشان خواهد داد .

حسین آذرنیا اظهارکرد: از زاویه دیگر معتبر بودن کتاب به علت صدور مجوز چاپ و صحت اطلاعات آن کتاب را از رسانه های مجازی متمایز می کند.

وی افزود: برای مطالبی که در فضای مجازی منتشر می شود کنکاشی در خصوص درست بودن اطلاعات صورت نمی گیرد و هویت این اطلاعات مشخص نیست درحالی که کتاب هویت داشته و محتوای آن قابل اعتماد است.

آذرنیا یادآوری کرد: سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تبریز سالانه کتاب سال تبریز را برگزار می کند و ناشران را برای آشنایی با آخرین دستاوردهای نشر جمع می کند.

وی افزود: امسال انتخاب کتاب سال تبریز بهمن ماه برگزار می شود.

وی با تاکید بر فرهنگ کتاب و کتابخوانی در جامعه، گفت: فرهنگ هدیه و کادو دادن کتاب به همدیگر باید در جامعه نهادینه شود.

طرح سراسری یک کتابفروشی به وسعت ایران درآخرین روز از هفته کتاب و طرح کتابخانه گردی با شرکت مسئولان فرهنگی آذربایجان شرقی به مدت یک هفته در تبریز اجرا شد.