ارتش سوریه به نزدیکی مرزهای ترکیه رسید روزنامه الدیار لبنان/ارتش سوریه در ادامه پیشروی‌های خود در این کشور کنترل ارتفاعات استراتژیک “زاهیه” در حومه لاذقیه را که در مرز با ترکیه قرار دارد، در دست گرفت.   پای داعش به قفقاز باز شد! روسیه ۱۰ عضو داعش در قفقاز را به هلاکت رساند روسیه […]

 

ارتش سوریه به نزدیکی مرزهای ترکیه رسید

روزنامه الدیار لبنان/ارتش سوریه در ادامه پیشروی‌های خود در این کشور کنترل ارتفاعات استراتژیک “زاهیه” در حومه لاذقیه را که در مرز با ترکیه قرار دارد، در دست گرفت.

 

پای داعش به قفقاز باز شد!

روسیه ۱۰ عضو داعش در قفقاز را به هلاکت رساند

روسیه امروز (یکشنبه) اعلام کرد که ۱۰ شبه‌نظامی وابسته به گروه داعش را در عملیاتی ویژه در منطقه قفقاز جنوبی به قتل رسانده است.کمیته ضدتروریسم داخلی روسیه در بیانیه‌ای اعلام کرد: طبق اطلاعات اولیه ۱۰  سارق مسلح از بین رفتند. تمام آنها عضو یک گروه مسلح بودند که با داعش بیعت کرده بودند

 

دبیر کل سازمان ملل خواستار اتحاد جهان در برابر داعش شد

«بان کی مون» در دیدار با «دیمیتری مدودوف» نخست وزیر روسیه گفت: جهان باید در برابر گروه تروریستی داعش متحد شود و روسیه نیز می تواند نقش پیشرو در این نبرد داشته باشد.

 

استقرار ناو جنگی شارل دوگل در مدیترانه

وزیر دفاع فرانسه با اعلام استقرار ناو جنگی “شارل دوگل” در شرق مدیترانه، از آغاز حملات این کشور علیه داعش از فردا خبر داد.

 

تایمزاسرائیل/شرکت اسرائیلی”اسپیسکام”اعلام کرد روز گذشته تماسش با ماهواره ارتباطاتی”آموس۵”این رژیم قطع شده و تاکنون نتوانسته کنترل آن را از سر بگیرد.

 

الشرق الاوسط/ تا یک هفته دیگر قرار است، ترکیه در شمال سوریه منطقه حائل ایجاد کند؛امری که با همکاری فرانسه و آمریکا صورت خواهد گرفت.

 

آسوشیتدپرس/وزیر دفاع فرانسه اعلام کرد که ناو هواپیمابر شارل‌دو‌گل نیروی دریایی فرانسه که برای کمک به عملیات نظامی ضدداعش در سوریه به سوی آب‌های ساحلی این کشور گسیل شده بود از فردا دوشنبه”عملیاتی و آماده اقدام”خواهد بود.

 

نخست وزیر بلژیک: می ترسیم حملاتی مثل حوادث پاریس در بلژیک روی دهد/ مراکز تجاری و عمومی هدف مهاجمان هستند