ماجرای ربوده شدن پسر قذافی ؛ هانیبال را در شرق لبنان ربوده و بعد آزاد شد / آیا جعبه سیاه پرونده ربودن امام موسی صدر پیدا شده است ؟

دسته: جهان
بدون دیدگاه
شنبه - ۲۱ آذر ۱۳۹۴

پلیس لبنان هانیبال قذافی را تحویل گرفت و در حال بازجویی از اوست.
یک مقام امنیتی در لبنان شامگاه جمعه ساعاتی پس از اعلام خبر ربوده شدن هانیبال قذافی فرزند معمر قذافی دیکتاتور سابق لیبی به دست یک گروه مسلح ناشناس در لبنان، از آزادی وی خبر داد.

این مقام امنیتی لبنانی گفت پلیس لبنان هانیبال قذافی را تحویل گرفت و در حال بازجویی از اوست. وی به مکان آزادی فرزند قذافی اشاره ای نکرد.
در همین حال، یک مقام امنیتی دیگر در لبنان در گفتگو با خبرگزاری فرانسه گفت «هانیبال قذافی به دست یک گروه مسلح در منطقه بقاع و در حالیکه از سوریه وارد لبنان شده بود ربوده و شامگاه جمعه در همان مکان آزاد شد.»
به گزارش خبرگزاری فرانسه از بیروت، هانیبال قذافی ۴۰ ساله یک همسر لبنانی دارد.
شبکه تلویزیونی خصوصی الجدید در لبنان جمعه شب تصاویری از هانیبال پخش کرد که در آن وی از سلامت خود خبر داد و گفت «از همه افرادی که در مورد پرونده امام موسی صدر شواهد یا اسنادی در اختیار دارند، هر چه زودتر آنها را ارائه کنند.»
خبرگزاری ملی لبنان نیز ضمن اعلام اینکه هانیبال قذافی در منطقه بقاع در شرق لبنان، ربوده شده بود افزود «ربایندگان خواستار اطلاعاتی در مورد امام موسی صدر شده بودند.»
پس از سقوط معمر قذافی از قدرت در سال ۲۰۱۱، دو تن از پسران وی یعنی هانیبال و محمد و نیز دخترش عایشه و همسرش صفیه ابتدا به الجزایر پناه بردند.
سعدی و سیف الاسلام، دو پسر دیگر وی در لیبی زندانی هستند و سه پسر دیگر یعنی معتصم، سیف العرب و خمیس نیز کشته شدند.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
کانال تلگرام پایگاه خبری عصر تبریز
دیدگاه ها
صرف نظر از پاسخگویی

سوال امنیتی *

آذربایجان شرقی
ایران
بین الملل