قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی
شما اینجا هستید
اجتماعی » جزئیات دریافت وام ۷۰ میلیون تومانی مسکن

پرداخت تسهیلات ۶۰ میلیونی خرید مسکن از محل اوراق از دی ماه اجرایی می شود و متقاضیان می‌توانند ۱۰ میلیون وام جعاله نیز دریافت کنند.

عضو هیئت مدیره بانک مسکن با بیان اینکه پرداخت تسهیلات ۶۰ میلیونی خرید مسکن از محل اوراق از دی ماه اجرایی می شود ، گفت : متقاضیان می‌توانند ۱۰ میلیون وام جعاله نیز دریافت کنند و ساختمان‌هایی که بیش از ۲۰ تا ۲۵ سال از تاریخ صدور پروانه ساختمانی آنها گذشته باشد ، تا ۳۵ میلیون می توانند وام بگیرند.

ابوالقاسم رحیمی انارکی در جمع خبرنگاران با بیان اینکه جزئیات واحدهای مسکونی مشمول این وام مشخص شده و نرخ سود این تسهیلات از محل اوراق یک و نیم درصد کاهش یافته است ، گفت: روش تقسیط وام ۶۰ میلیونی برای تهران به روش ساده، پلکانی و پلکانی دوره‌ای و مدت بازپرداخت حداکثر ۱۲ سال است.

رحیمی انارکی درباره اقساط این وام گفت: به عنوان مثال برای وام ۴۰ میلیون تومانی به روش ساده حدود ۶۹۳ هزار تومان است و به صورت پلکانی ساده اقساط با ۵۷۸ هزار تومان اغاز می شود. برای ۵۰ میلیون تومان وام قسط ساده ماهانه ۸۶۶ هزار تومان و به روش پلکانی دوره‌ای ۵ سال اول ۷۷۰ هزار تومان، ۵ سال دوم ۹۳۲ هزار تومان و دو سال آخر یک میلیون و ۱۲۰ هزار تومان است.

رحیمی انارکی گفت: برای وام ۶۰ میلیون تومانی به روش ساده ماهانه یک میلیون و ۴۰ هزار تومان، پلکانی دوره‌ای در ۵ سال اول ۹۳۲ هزار تومان، ۵ سال دوم یک میلیون و ۱۲۰ هزار تومان و دو سال آخر یک میلیون و ۳۴۰ هزار تومان است و در پلکانی سالانه اقساط ماهانه باید از ۸۶۷ هزار تومان آغاز می‌شود.

وی درباره کاهش نرخ سپرده قانونی در شورای پول و اعتبار گفت: کاهش نرخ سپرده قانونی از ۱۰ درصد به ۲ درصد باعث شد تا نرخ سود اوراق حق تقدم یک و نیم درصد کاهش یابد و به ۱۸٫۵ درصد برسد، تسهیلات بدون سپرده برای سایر بانک‌ها ۲۱ درصد و برای بانک مسکن ۲۰ درصد است و با این مصوبه نرخ سود به ۱۸٫۵ درصد کاهش می‌یابد.

عضو هیئت مدیره بانک مسکن افزود : با این مصوبه حدود ۱۰ هزار میلیارد ریال آزاد می‌شود و نخستین نتیجه مثبت آن کاهش نرخ سود تسهیلات به ۱۸٫۵ درصد است که به منافع گیرندگان و هم به نفع بانک است و ماهانه یک میلیون امتیاز به ارزش ۵ هزار میلیارد ریال تسهیلات منتشر خواهد شد.

منبع:میزان

کانال تلگرام پایگاه خبری عصر تبریز

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

سوال امنیتی *

پایگاه خبری عصر تبریز | اخبار تبریز و آذربایجان شرقی