قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی
شما اینجا هستید
ایران » بیانیه سفارت جمهوری اسلامی ایران در باکو در خصوص حوادث نارداران

عصر تبریز: در پی هجمه تبلیغاتی برخی رسانه های جمهوری آذربایجان و مرتبط کردن ایران به حوادث خونین نارداران، سفارت جمهوری اسلامی ایران در باکو در بیانیه ای،ضمن رد ادعای مطرح شده واقعیت هایی را گوشزد کرد.

سفارت جمهوری اسلامی ایران از نخستین روز آغاز این ماجرا بنا داشت با خویشتن داری در این موضوع وارد نشود اما اینک که شان و اعتبار این کشور مورد هجوم واقع شده است روز سه شنبه بیانیه ای برای تنویر افکار عمومی صادر کرد.

در این بیانیه آمده است، سیاست خارجی ایران در قبال تمام کشورها بویژه همسایگان همواره مطابق با رعایت حسن همجواری، تعامل سازنده و عدم دخالت در امور داخلی بوده و این سیاست را در عمل نیز اجرا کرده است.

در این بیانیه آمده، ایران حمایت همه جانبه ای از تمامیت ارضی جمهوری آذربایجان در مجامع بین المللی داشته و روابط سیاسی، اقتصادی و فرهنگی روز افزون ،نشانگر اراده دو کشور برای تحکیم مناسبات است و نزدیکی ایران و جمهوری آذربایجان در منطقه و توسعه تعاملات فیمابین، به ویژه نزدیکی بیش از پیش مردم، خطری جدی برای مخالفان دو کشور است و در مقاطع مختلف از حوادث جاری برای ایجاد شکاف در روابط دو کشور استفاده می کنند.

بیانیه سفارت جمهوری اسلامی ایران در باکو می افزاید، برخی رسانه های جمهوری آذربایجان پیشتر با انتشار تصاویری از دیدار آیت الله العظمی نوری همدانی با مردم این کشور و ابراز ارادت آنان سعی در القای وابستگی آنان به ایران می کنند .در حالی که ابراز ارادت به علمای دینی از صدر اسلام مرسوم بوده و حتی مردم جمهوری آذربایجان نیز در دوره های مختلف در دیدار با مجتهدین و علمای بزرگ به آنان ادای احترام می کردند.

آیت الله نوری همدانی اخیرا در سخنرانی خود در باکو اعلام کردند که خون شیعه باید بجوشد و جوشش خون شما باید برای آزادی قره باغ باشد. آیا کسی که چنین سخنانی گفته نباید از سوی مردم آذربایجان تکریم شود؟

این بیانیه می افزاید برخی رسانه ها و افراد خاص از جمله عوامل وهابیت با سوء استفاده از حوادث نارداران، تشیع را به تکفیر و افراط گرائی متهم می کنند تا برای اقدامات تکفیری و تروریستی خود، شریک جرم ایجاد نمایند. پس از حوادث خونبار نارداران در حومه باکو برخی رسانه ها و برخی نمایندگان مجلس جمهوری آذربایجان ایران را متهم به دست داشتن در این حادثه کردند.

کانال تلگرام پایگاه خبری عصر تبریز

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

سوال امنیتی *

پایگاه خبری عصر تبریز | اخبار تبریز و آذربایجان شرقی