قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی
شما اینجا هستید
آذربایجان شرقی » فعالیت ۲۸ کمپ ترک اعتیاد در آذربایجان شرقی

عصر تبریز: دبیر ستاد مبارزه با مواد مخدر آذربایجان شرقی گفت: مرکز ماده ۱۶ که از پنج ماه پیش فعالیت‌های خود را آغاز کرده است به عنوان مرکز حاکمیتی با پذیرش معتادهای بی‌خانمان و متهاجر به نگهداری، درمان و بهبود آنها اقدام و در آخر با اشتغالزایی و فراهم آوردن موقعیت‌های شغلی آسان برای بهبودیافتگان از اعتیاد، در جهت ایجاد شهری بدون معتاد متهاجر حرکت می‌کند.

محمدعلی نصرتی در خصوص پیشرفت فعالیت‌های مرکز ماده ۱۶ از آغاز فعالیت تا کنون گفت: در حال حاضر ۲۸ مرکز ماده ۱۵ یا همان کمپ‌های ترک اعتیاد در تبریز فعال هستند و پس از پذیرش معتادان، افراد معتاد متجاهر، بی‌خانمان و دارای بیماری خاص را به مرکز ماده ۱۶ انتقال می‌دهند.

وی ادامه داد: از آغاز فعالیت مرکز ماده ۱۶ تا کنون ۳۱۱ فرد معتاد پذیرش شده است که کمتر از یک درصد آنها به صورت داوطلبانه اقدام به ترک کرده‌اند.

دبیر ستاد مبارزه با مواد مخدر استان خاطرنشان کرد: از این تعداد ۱۳۷ نفر پس از ترک و بهبودی ترخیص شده و ۱۵۶ نفر نیز هم‌چنان تحت مراقبت هستند.

نصرتی با اشاره به طرح جمع‌آوری معتادهای متجاهر اظهار کرد: نیروی انتظامی موظف است در راستای تحقق شهر بدون معتاد، تمام معتادان را جمع‌آوری و به کمپ‌های ترک اعتیاد و مراکز ماده ۱۵ تحویل دهد، چرا که برای تحقق هدف مورد نظر یا باید خود افراد به صورت داوطلبانه به مراکز ترک اعتیاد مراجعه کنند و یا پلیس آنها را جمع‌آوری کند.

وی اظهار کرد: اگر کارشناسان حاضر در مرکز ماده ۱۶ تشخیص دادند که معتادی مبتلا به بیماری خاصی مثل ایدز یا هپاتیت است، او را به مرکز ماده ۱۶ مهر صابرین انتقال می‌دهند.

وی بیان کرد: بر اساس اقدامات ویژه‌ای که در مرکز ماده ۱۶ انجام می‌شود معتادان پس از غربالگری مورد درمان قرار می‌گیرند و بهبود می‌یابند اما این اقدامات فقط یک طرف کار است و در طرف دیگر جامعه و مهم‌تر از آن خانواده قرار دارد که باید با فراهم کردن شرایط لازم، کمک کنند تا فرد بهبود یافته بار دیگر سراغ این بلای خانمان سوز نرود.

نصرتی تاکید کرد: اگر خانواده و جامعه شرایط لازم را فراهم نکند و اگر معتادان پس از ترک و بازگشت به جامعه مشکلاتی مثل بیکاری داشته باشند، احتمال گرفتاری دوباره آنها در دام اعتیاد زیاد خواهد بود

منبع: ایسنا

 

کانال تلگرام پایگاه خبری عصر تبریز

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

سوال امنیتی *

پایگاه خبری عصر تبریز | اخبار تبریز و آذربایجان شرقی